Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkan Adayı Ahmet Kumbul bir basın açıklaması yaparak “Rantın iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız” dedi.

Ahmet Kumbul’un basın açıklaması şöyle:

“Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özelleştirme Yüksek Kurulu kararlarına göre Aksu İlçemizde Solak Mahallesi sınırları içinde bulunan toplam bir milyon metrekarelik alanda plan değişikliği yapıldı. Manavgat, Kemer ve Alanya ilçelerimizde ise binlerce metrekarelik alanın 2021 yılına kadar satışı öngörülüyor. Yani Türkiye’nin en kıymetli yerlerindeki Hazine arazileri özelleştirme kapsamına alınıp, plan değişiklikleriyle parsel parsel satılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, bu arazilerin Özelleştirme İdaresine geçişine sessiz kalıyor. Tam da “kendileri çalıp (!) kendileri oynuyorlar!

En iyi cevabı yine halkımız verecek

Özelleştirme İdaresinin belediyelerin imar planları dışında plan yapması şehirlere yapılan ihaneti arttırmaktadır. Halka ait olan bu arazilerin ve plan yetkilerinin Belediye Meclislerinden alınarak Özelleştirme İdaresine devri halkın iradesini yok saymaktır, halkın mallarının gasp edilmesidir. Antalya’yı Ankara’dan planlayamazsınız! Halkın seçtiği kişilerden oluşan Belediye Meclislerini yok sayıp “kupon araziler” in peşinde koşan bu zihniyete en iyi cevabı yine halkımız verecektir. Antalya’da rantın iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here