KESK Antalya Şubeler Platformu AKP’nin içte ve dışta sürdürdüğü savaş politikalarına hayır demek için 09 Ekim 2014 Perşembe günü saat 12:00’de Aydın Kanza Parkında toplanarak Cumhuriyet Meydanına yürüyecek.

Eğitim- Sen Antalya Şube üyeleri bugün derse girmeyerek Cumhuriyet Meydanı’nda 30 dakikalık oturma eylemi yaptı. Sık sık “Katil IŞİD İşbirlikçi AKP”, “Kobane Halkı Yalnız Değildir” “Yaşasın Halkların Kardeşilği” sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklaması okuyan Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, olaylarda çok sayıda kişinin öldüğünü hatırlatarak, halkın, çetelere karşı demokrasiye ve insanlık onuruna sahip çıkmak için gösterdiği tepkilere karşı yapılan saldırıların asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

AKP’nin içte ve dışta sürdürdüğü savaş politikalarının savaş tezkeresiyle tehlikeli bir tırmanışa geçtiğini vurgulayan Öztürk, “AKP’nin IŞİD’le mayası aynıdır. Kan bağı ve gericilik akrabalığı vardır. Her gün kardeşi, akrabası, komşusu boğazlanan Kürt ve Türk halkının beklediği çözüm süreci, savaş politikalarıyla yok edilmekte, ülke yangın yerine çevrilmekte, halkları AKP politikalarına biat etmeye zorlamak için savaş kışkırtılmaktadır” dedi.

08 Ekim 2014 Çarşamba (BUGÜN) saat:20.00’da HDP Antalya İl Örgütü Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi yapacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here