Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, tüm işçi ve emekçileri, iktidarın sömürü politikalarına karşı mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, “Patronları değil işçileri koruyun” şiarıyla Attalos Heykelli önünde açıklama yaptı.

Açıklamayı okuyan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, bir tarafta koronavirüs salgını diğer tarafta ise artan işsizlik ve hayat pahalılığının, milyonlarca işçinin, emekçinin yaşamını derinden sarsmaya devam ettiğini söyledi.

“Bu ülkede halkın sağlığını, kamu düzenini asıl tehdit edenler;19. yüzyıl kölelik koşullarını dayatarak en temel insan hak ve özgürlüklerini yok sayanlardır” diyen Mol, şöyle devam etti: “Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri olarak emeği yok sayan, işçilerin, emekçilerin anayasal haklarını kullanmasını engelleyen, hukuksuzluktan beslenen tüm baskı ve şiddet politikalarının sonlandırılmasını, madencilerin başlattığı yürüyüş önündeki engellerin kaldırılmasını, patronların kollanmasına son verilerek madencilerin kazanılmış haklarının verilmesini talep ediyoruz. Hak arama yollarımızı kapatmaya dönük girişimlere karşı tüm emekçileri, işçileri madencilerin yürüyüşüne omuz vermeye, seslerini büyütmeye; bu acımasız sömürü düzenine karşı emeğin ülkesini, eşit, özgür bir geleceği kurmak için demokrasi, laiklik, barış mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here