Veli-Der (Öğrenci Veli Derneği) Antalya Şubesi merkezi olarak başlatılan imza kampanyasına destek istedi.

Yapılan açıklamada özel okullara teşvik uygulamasına derhal son verilerek devlet okullarına ödenek sağlanmasını talep edildi.

İmza Metni

Milli Eğitim Bakanlığı 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında özel okullara gidecek 340 bin öğrenciye milyarlarca lira teşvik ödemesi yapacağını açıkladı.

MEB, bu uygulamasıyla eğitimin zaten sorunlu olan kamusal niteliğini tamamen ortadan kaldırmaya çalışmakta, öğrenci ve velileri açıkça özel okullara yönlendirmektedir. Devlet okulları acil ödenek beklerken, halktan toplanan vergilerle oluşan kamu kaynaklarının özel okullara aktarılması kabul edilemez.

Milli Eğitimin amacı her öğrencinin eşit koşullarda, eşit imkânlarla eğitim almasını sağlamak değil midir?

Türkiye’de hala ilkel şartlarda eğitim- öğretim vermeye çalışan, devletten tek kuruş almadan ayakta durma savaşı veren; ısınma, temizlik, güvenlik gibi en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan okullar vardır.

Bunlara destek verilmesi gerekirken; “eğitim ve öğretime destek” denerek özel okulları daha da zenginleştirecek, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimini ise yok sayacak bu uygulama kabul edilemez.

Bu nedenle özel okullara teşvik uygulamasına derhal son verilerek devlet okullarına ödenek sağlanmasını talep ediyoruz.

Aşağıdaki linke tıklayarak imzalayabilirsiniz

https://www.change.org/p/%C3%B6zel-okula-te%C5%9Fvik-de%C4%9Fil-okuluma-%C3%B6denek-istiyorum/fbog/55516893?recruiter=55516893&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=share_petition

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here