İzmir’de  R.T. Erdoğan’a yönelik hakaret içeren slogan attığı iddiasıyla tutuklanan Birleşik Haziran Hareketi İl Yürütme Kurulu Üyesi Onur Kılıç için oturma eylemi düzenlendi.

Onur Kılıç’a destek için Attolos Heykeli önünde düzenlenen oturma eyleminde ‘Onur Kılıç Onurumuzdur ‘ pankartı açıldı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Antalya Birleşik Haziran Hareketi İl Yürütme Kurulu üyesi Zeynel Ergen ülkede bir korku yaşandığını ileri sürerek, Haziran İzmir İl Koordinasyonu Üyesi Onur Kılıç’ın 11 Ocak’ta düzenlenen ‘Laik ve Bilimsel Eğitim İçin Ayaktayız’ eyleminde attığı ‘Hırsız katil Erdoğan’ sloganı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklandığını hatırlattı.

Antalya’da bildiri dağıtan arkadaşlarının gözaltına alındığını dile getiren Ergen, “Hazirancılara baskı ve şiddet uygulanıyor. Onur’un tutuklanması ise 13 Şubat’ı sabote etmektir. Onur’un tutuklanması bizi susturamaz” dedi.

HAZİRAN HIRSIZA HIRSIZ KATİLE KATİL DER
“HIRSIZ KATİL ERDOĞAN”

Haziran Hareketi olarak 11 Ocak’ta başlattığımız Laik Bilimsel Eğitim Boykotu çalışmalarımız kapsamında son üç günde Antalya’da 20 arkadaşımız hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı. Bu hukuksuz uygulamalar Antalya ile sınırlı kalmadı Artvin,Eskişehir,Ankara,Edirne gibi illerde de arkadaşlarımız gözaltına alınarak çalışmalarımız engellenmeye çalışıldı.

Son olarak İzmir İl Koordinasyon Kurulu üyemiz Onur Kılıç, 11 Ocak Laik ve Bilimsel Eğitim eyleminde attığı ‘Hırsız ve Katil Erdoğan’ sloganı nedeniyle tutuklandı.

Katil-Hırsız Erdoğan, sloganını suç sayan Valiler, Emniyet, Savcı ve Mahkeme tümüyle AKP’nin emrine girdiğini göstermiştir.

Bu tutuklama Haziran’ı susturmaya, halkı susturmaya yönelik bir gözdağıdır.

Ancak 13 Şubat günü halk her yerde hakkına, özgürlüğüne, geleceğine sahip çıkarak gerekli dersi vermiştir.

Sınıflar, okullar boşalmıştır. Yüzlerce noktada çocuklarımız alternatif ders ve şenliklerde buluşmuştur.

Tüm baskı, gözaltı ve tutuklamalara rağmen uyarı Boykotu başarıya ulaşmıştır.

AKP iktidarı bilmeli ki bu daha başlangıçtır.

Okullarımıza, çocuklarımızın geleceğine, memleketimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Saraylarında oturup ülkeyi istedikleri gibi yöneteceklerini zannedenler, AKP’nin emirleriyle halka saldıranlar bilsin ki artık karşılarında halkın birleşik gücü var, HAZİRAN var!

Bu kavgayı hep birlikte büyütmeyeceğiz AKP düzenini yıkacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here