Antalya Kadın Platformu:Mücadelemiz sürüyor

Antalya Kadın Platformu da, 25 Kasım etkinlikleri kapsamında Attalos Meydanı’nda açıklama yaptı. Çok sayıda kadının katıldığı açıklamada kadınlar, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa’nın uygulanmasını istedi.

Pandemi sürecinde hiçbir şiddete sessiz kalmayacaklarını belirtilen açıklamada, hakları ve yaşamları için mücadele vurgusu yapıldı. Mirabel Kardeşler’den bugüne, kadınların şiddete ve sömürüye boyun eğmediği vurgulanarak, “Biz kadınlar olarak erkek iktidarına, baskıya, şiddete, tacize, tecavüze, istismara ve katliamlara dur demek için sokaklardayız, kazanımlarımıza ve haklarımıza sahip çıkmak, bir kişi daha eksilmemek için sokaklardayız. Biz İstanbul Sözleşmesi yaşatır demek için sokaklardayız. Biz yaşamı savunmak için sokaklardayız. Sokaklarda olmaya devam edeceğiz” denildi.

Eylemde, “Kadın cinayetleri politiktir”, “Yaşasın kadın dayanışması”, “Jin jiyan azadi”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları atıldı.

 

SOL Partiden açıklama
Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, 25 Kasım etkinlikleri kapsamında il binalarında açıklama yaptı. Bugün en acil taleplerinin; yaşamları çalınan kadınların can güvenliğinin sağlanması için gerekli tüm önlemlerin alınması olduğunu ifade eden Aydın, “Cinsel kimlik ve cinsel yönelim temelli ayrımcılığın ortadan kaldırılması, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesinin uygulanması, erkek egemenliğinin her düzeyde ortadan kaldırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here