Öğrenci Kolektifleri ve Halkevleri 5 Eylül 2014 Cuma saat:14.00’da “Öğrencinin Yurdunu Bilal’e Yedirmeyiz” eylemi gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklama ve ayrıntılar:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in hedefinde bu sefer üniversiteliler var. KYK’nın torpillerine ve cemaat yurtlarına karşı alternatif barınma imkanı olarak ortaya çıkaran Belediye Gençlik Merkezleri Türel tarafından Erdoğangillerin vakfı olan TÜRGEV’e devredeceği belirtildi. Üniversitelilerin uygun fiyatla barınma imkanı bulduğu belediye yurtlarını, yönetiminde Bilal Erdoğan, Esma Albayrak gibi Tayyip Erdoğan’ın akrabaları ve AKP’li yöneticilerin bulunduğu TÜRGEV’e devredecek. Türel’in belediye başkanlığının başladığı günden beri giriş çıkış saatlerinden, öğrencilerin okuduğu kitaplara kadar baskı altında tutulan yurt, öğrencilere haber verilmeksizin TÜRGEV’e geçecek.

Öğrencilerin önceki dönemlerde 200 liraya yararlandığı yurt yeni dönemde 500 lira ile ücretlendirilecek üstelik öğrenciler yurda TÜRGEV’in belirlediği mülakat ile alınacak. Üniversitenin açılmasına günler kala yapılan devir işlemi üniversitelileri mağdur konuma düşürecek. Öğrenciler bizzat belediye eliyle AKP’nin yurdunda ve daha pahalıya barınma sorunuyla karşı karşıya kalacak.

Öğrenci Kolektifleri ve Halkevleri olarak öğrenciyi mağdur ederek hırsızlara devredilen yurdu protesto etmek için
Tarih:5 Eylül Cuma günü
Saat 14.00’de
Yer:Devredilen Belediye yurdu önünde (Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik sosyal Tesisi) basın açıklaması yapacağız!
Ulaşım: Bakırcılar çarşısı, Yıldız Caddesi, Bayındır mahallesinden UC11 ve UC11A ile yapılabilir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here