Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, açlık grevlerinin 59. Gününde

gelinen kritik eşikte tutuklu ve hükümlülerle dayanışmak-soruna dikkat çekmek amacıyla Üç Kapılar önünden Attalos Heykeline bir  yürüyüş  gerçekleştirdi.

Üç Kapılar önünde toplanan yüzlerce kişi “Yaşasın Halkların Kardeşliği, Tecridi Kaldırın Ölümleri Durdurun, Faşizme Karşı Omuz Omuza “ sloganlarıyla Attalos Heykeline kadar yürüdü.

ÇOK GEÇ OLMADAN…..

İnsani ve haklı talepler için bedenlerini feda etmeyi göze alarak yüzlerce insanın  başlattığı ve onbin insanın devam ettirdiği süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerinin 59. günündeyiz.

59. günde de AKP iktidarı insanların kendi dillerini konuşabilmeleri, kendi dillerinde eğitim görebilmeleri, savunma yapabilmeleri, tecritin kaldırılması gibi son derece insani  ve siyasi istekler için  ölüme yatanların taleplerini  halen dikkate almıyor.

Israrla, içeride  ve dışarıda çığlığa dönüşen seslere kulağını tıkıyor. Çözümsüzlüğün siyasetini yapmaya devam ediyor. Kolayca çözülmesi mümkün olan  bir sorun karşısında, somut adım atmamakta direniyor.

Her an ölüm haberlerinin gelebileceği son derece kritik bir aşamaya girilmesine rağmen başta Başbakan R.Tayyip Erdoğan olmak üzere yetkililer tarafından sorun görmezden gelinmeye uzlaşmaz tutumlar sürdürülmeye devam ediyor.

Değerli Basın Emekçileri

Söz konusu olan insan yaşamıdır ve geçmişte yaşadığımız acıların tekrarlanmaması için başta Başbakan olmak üzere AKP iktidarı biran önce somut adımlar atmalıdır.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri olarak  her şeyin üstünde olan yaşam hakkını savunmaya  devam etmek, AKP İktidarını birkez daha sorumlu davranmaya çağırmak için bugün buradayız.

Değerli Basın Emekçileri

Açlık grevinin 59. gününde bulunanlar için artık günlerin değil, saatlerin değil her dakikanın önem kazandığı bir aşamadayız.

Bir kez daha vurguluyoruz.  İnsanım diyen herkesi derinden endişelendiren bu sürecin tek bir can kaybı olmadan tek bir kalıcı sakatlık oluşmadan  sonlandırılmasının sorumluluğu en başta AKP iktidarının üzerindedir. Sorunu çözmek yerine sorunu ifade eden insanları ölüme sürüklemek veya sürüklenmesine seyirci kalmak, onarılması imkansız derin yaralar açacaktır.

Yıllardır acı ve ölümlerle dağlanmış bu topraklarda artık bu kadar acı yeter! Artık bu topraklarda yeni ölümler ve  acılar yaşanmamalıdır.

Değerli Basın Emekçileri

Açlık grevleri siyasi ve insani taleplerle yapılmaktadır ve söz konusu olan insan yaşamıdır.

Geçmişte yaşadığımız acıların tekrarlanmaması için en başta  AKP iktidarına  büyük  sorumluluk düşmektedir. Bu nedenle, niteliğini siyasi ve insani taleplerin belirlediği açlık grevlerinin diyalog ve müzakere yöntemi ile zaman geçirilmeden  sona erdirilmesini sağlamalıdır.

 

AKP iKTİDARI BİR AN ÖNCE İNSANİ VE DEMOKRATİK TALEPLERİ KARŞILAMALI, ÖLÜMLERİ DURDURMALIDIR….

 

ANTALYA EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here