ÖDP Antalya İl Örgütü yaptığı eylemle soN günlerde yaşanan yolsuzluk olaylarını protesto etti.

“Kutu kutu çalanlara YUH” pankartı açan ÖDP’liler sloganlarla il binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.  ÖDP’liler yürüyüş boyunca sık sık “ Hırsız soyguncu halk düşmanı AKP, Her yer AKP her yer yolsuzluk, Kahrolsun AKP diktatörlüğü” şeklinde slogan attılar.

Cumhuriyet Meydanı’nda ÖDP İl Örgütü adına konuşan, İl Başkanı Zeynel Abidin Ergen, “AKP siyaset sahnesine geldiğinden bu yana sit alanlarını, tarım arazilerini su havzalarını imara açarak TOKİ aracılığıyla korkunç bir vurguna dönüştürmüştür. Kentsel dönüşüm adı altında evleri yoksulların başına yıkıp, arsaları zenginlere peşkeş çektirmiş, HES’lerle dereleri kurutmuştur.

AKP iktidara geldiğinde, biz bunlar gibi yemeyeceğiz demişti. Doğrudur! Öncekiler gibi değil ama bütün iktidar gücünü kullanarak, yüz kere ihale kanunu değiştirerek daha büyük bir iştahla yemişlerdir.

AKP’nin bakanları, bakanlarının oğulları ve bunların iş birlikçilerini bugün açığa çıkan yolsuzluk envanteri, buz dağının görünen yüzüdür. İddia odur ki yolsuzluğun boyutu 100 milyar doları buluyor. İktidar yolsuzluğun ucunun daha üstlere dokunmasını engellemek ve bu kara tabloyu ört bas etmek için, bugüne dek elliye yakın polis müdürünü görevden almış, yargıya müdahale üzerine müdahale yapılmıştır. Yüzsüzlüğün böylesi görülmemiştir. Bu telaş suçluluğun kanıtıdır. 

Artık tuz kokmuştur AKP hükümeti istifa etmelidir, suçlular yargılanmalıdır. Tayyip ERDOĞAN ve şürekâsı işlevini doldurmuştur. Efendileri ve iş birlikçileri AKP’yi gözden çıkarmıştır. 12 Eylülde söylenen your boys have done it! bugün kendilerini tarif ediyor. Değerli basın emekçileri artık ülke bu utançtan kurtulmalıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here