ÖDP Antalya İl Örgütü üye ve dostları yeni yıla gönüllerince eğlenerek girdi.

Adrasan’da  toplanan ÖDP üye ve dostları yeni yılı şarkılar, türküler, halaylar ve oyunlar eşliğinde  eğlenerek karşıladı Gece saat 24.00’da Adrasan sahilinde yaktıkları ateş etrafında toplanan ÖDP’liler birlikte yeni yılı coşkuyla karşıladılar.

2013 TÜRKİYE‘Yİ YENİDEN KURMA İRADEMİZİN

GÜÇLENECEĞİ BİR YIL OLACAKTIR

AKP karanlığında bir yılı daha geride bıraktık.

2012 yılı, baskı ve sömürünün biraz daha katmerlendiği bir yıl oldu.

AKP tekelci iktidarını otoriterleşmeyi yoğunlaştırarak güçlendirme çabası ile 2012‘yi Başkanlık sistemine fiilen bir geçiş yılına dönüştürdü.

İşçilere 35 TL‘lik sözde zamla sefalet ücretlerine mahkum eden, emekçilerin hayatını güvencesizlikle boğan, dereleri, fabrikaları, köprüleri, otoyolları satan AKP iktidarı, dini de bu azgın sömürünün örtüsü haline getirdi. Halkın maddi ve manevi bütün değer ve birikimleri sermayenin daha fazla kar hırsının kurbanı edildi.

Suriye‘ye emperyalist müdahalenin aktif taşeronluğunu üstlenen AKP,  ülkemizi iç savaşın parçası ve merkez üssü haline getirdi. Öte yandan 2012 Kürecik Radar Üssü, yeni NATO üsleri ve Füzelerle emperyalizmin kirli işlerinin sürdürüleceği bir operasyon merkezine dönüştürüldü.

2012 Kürt sorununda yine şiddetin ve ölümlerin yılı oldu. Roboski‘de katledilen 34 kardeşimiz bir yıl boyunca unutturulmaya, savaş zayiatı sayılmaya çalışıldı. Ancak 2012‘de de bir kez daha ne derece yoğunlaştırılsa yoğunlaştırılsın şiddet ve savaşla Kürt sorunu çözülemez. Kürt sorununda çözümün yolu demokratikleşmeden geçer.

AKP iktidarı 2013 için de daha fazla baskı, zorbalık, taşeronluk ve sömürüden başka bir şey vaat etmiyor.

2012‘de fiilen uygulanmaya başlayan tek adamlık yeni dönemde anayasal bir düzenleme çerçevesinde diktatörlüğe dönüştürülmek istenmekte, bunun için de halkın ve muhalefetin bütün kesimleri baskı ile sindirilmeye çalışılmaktadır.

Ancak, 2012 aynı zamanda bir direniş yılı da oldu.

Ülkenin pek çok yerinde AKP iktidarının zulmüne karşı direniş ve eylemler yeni yıla daha umutla bakabilmenin yegane kaynağıydı. İşte 2012‘in son günlerde süren ODTÜ direnişi AKP karşısında miyonların tepkisi ve cesaretini temsil ederek geleceğin de umudunu içinde taşıdı.

2012 o yüzden AKP‘nin değil, direnenlerin yılı oldu. 2012‘ye damgasını TEKEL ve Hopa direnişlerinin izindeki ODTÜ direnişi vurdu.

2013‘e bu direnişin taze bir soluğu ve mücadele çağrısıyla adım atıyoruz.

2013 yılı direnenlerin sesinin daha fazla duyulacağı, özgürlük, eşitlik, kardeşlik, bağımsızlık, devrim ve sosyalizm çağrısının yükseleceği bir yıl olacaktır. Bu yıl, Özgürlük ve Dayanışma yürüyüşünün de daha büyük bir güç ve kararlılıkla sürdürerek Türkiye‘yi devrimci bir anlayışla yeniden kurmak iradesini hep birlikte güçlendireceğiz.

Haklarını elinden alınan, susturulmaya çalışan, ekmeğine el koyulan tüm emekçilerin ve ezilenlerle birlikte Türkiye‘yi yeniden kurmaya kararlıyız ve azimliyiz. 2013 bu azmin ve kararlığın yarattığı umudun ve mücadelenin yılı olacaktır.

Bu umut ve kararlılıkla halkımızın yeni yılını kutluyoruz. 2013‘de hep birlikte teslim olmayan, diz çökmeyen kararlılığımızla AKP düzenine son vererek Türkiye‘yi yeniden kuralım.

Alper TAŞ                                    Bilge Seçkin ÇETİNKAYA

Eş Genel Başkan                             Eş Genel Başkan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here