HDP Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen newruz kutlamasına binler katıldı.

HDP Antalya İl Başkanlığı tarafından Kepez ilçesinde düzenlenen newruz kutlaması için sabah 10.00’da binlerce vatandaş, Turgut Özal Kapalı Spor Salonu önündeki yolda kurulan stant önünde toplandı. Yol ortasında newruz ateşi yakan kalabalık, halaylar eşliğinde türküler söyledi.

Newruz kutlamasında bir konuşma yapan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gününüz kutlu olsun” dedi. Onurlu bir yaşam istediklerini belirten Çelik, Kürtlerin adil eşitlikçi bir sistemde kendi kendilerinin yönetmelerini istediklerini söyledi.
“Barış Bizim Havamız, Suyumuz, Ekmeğimizdir”
Çelik, konuşmasında barışın önemine de değindi. Çelik, yıllardır süregelen savaştan en çok emekçi çocuklarının hayatını kaybettiğini belirterek, barışın vazgeçilmez olduğunu ifade etti. Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm Antalyalılara sesleniyorum. Barış hepimizin geleceği için önemlidir. Savaş yıkıcıdır, yok edicidir, gözyaşıdır, kandır, yoksulluktur. Savaştan en çok Kürt, Türk emekçi çocukları yaşamını yitiriyor. Savaşın yıkılıcılığını en çok yoksullar, emekçiler, kimsesizler yaşıyor. Savaş 40 yıldır aydınlığımızı kararttı. Geleceğimizi gasp etti. Gelin barıştan biz yoksullar, emekçiler değil egemenler korksun. Barış bizim havamız, suyumuz, ekmeğimizdir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here