Antalya Gençlik Muhalefeti üyeleri Uşak’ta tutuklanan arkadaşları Neşwan Şık ve tüm tutuklu öğrencilere özgürlük temasıyla

bir yürüyüş ve basın açıklaması yaptılar. Atatürk caddesinde bulunan ÖDP İl binası önünde toplanan Gençlik Muhalefeti üyeleri sloganlarla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler. ÖDP Üyelerinide destek verdiği yürüyüş boyunca “Neşwan yoldaş onurumuzdur, Neşwan yoldaşa özgürlük, kahrolsun AKP diktatörlüğü”  sloganları atıldı.

Cumhuriyet Meydanında Gençlik Muhalefeti adına konuşan Jiyanda Kaya “ AKP, her geçen gün artan baskılarıyla, zorbalıklarıyla toplumu sindirmeye, devrimcileri susturmaya çalışıyor. Bu sindirme politikaları şimdi de Uşak Gençlik Muhalefeti’nden Neşwan Şık’ın tutuklanmasıyla kendini gösterdi.

Arkadaşımız Neşwan Şık’a ‘Devrimci Yol örgütü propagandası’ iddiasıyla yargılandığı mahkeme tarafından ceza verilmişti. Verilen 42 aylık ceza Yargıtay tarafından onandı. Arkadaşımız dün tutuklanarak Uşak Cezaevi’ne gönderildi.

AKP’nin toplumu baskı altına alma yönündeki politikalarını kendilerine görev edinenlerin saldırıları, her yerde olduğu gibi Uşak’ta da uzun zamandır sürüyor. Gençlerin ailelerine ‘çocuklarınızın terör yuvasına gittiğini biliyor musunuz?’ ziyaretleri yapan, her eylemi abluka altına alan ve devrimcilere saldıran  faşistleri koruyan, duvarlarına afiş asılan evlere tek tek giderek şikayetçi olmalarını isteyen terörle mücadele şubesi, bu politikaları hayata geçirerek bizleri sindirmeye çalışıyor… Neşwan Şık’ı ve tüm tutuklu öğrencileri, haksızlıklar karşısında duran, geleceği için mücadele eden herkesi hapseden zihniyet, yıllardan beri sömürülerle baskılarla tüm hayatımızı kuşatan, bizleri yok etmeye uğraşan, Gezi direnişinde öldürmek üzere halka saldıran zihniyettir. Ancak AKP diktatörlüğü baskılarıyla bizi yıldıramayacak!

Bizler en küçük bir umut ışığının dahi kalmadığı yerde bile yeni bir ümidin habercisi olanların peşinden gitmeye, dünün eşkiyası, bugünün çapulcu olmaya devam edeceğiz!

Bizler özgürlüğümüz ve geleceğimiz için mücadele etmeye, Neşwan’ın “suçunu” işlemeye devam edeceğiz!  “ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here