Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği üniversite kampüsü Olbia Çarşısı içinde kullandığı büroyu boşalttı.

İzinsiz kullanıldığı gerekçesiyle tahliye edilmesi  istenen  büronun  boşaltılması sırasında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hilmi Uysal, “Biz bunu hak etmedik” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hilmi Uysal, Konyaaltı Kaymakamlığı tarafından, söz konusu büronun en geç 25 Ocak tarihi mesai bitimine kadar boşaltılarak üniversite yönetimine haber verilmesinin istendiğini belirtti. Prof. Dr. Uysal, “Boşaltılmaması halinde kolluk kuvveti nezaretinde tahliyesinin sağlanacağı tarafımıza tebliğ edildi” diye konuştu.

Prof. Dr. Uysal, izinsiz kullandıkları iddiasıyla tahliyesi istenen büronun  öğretim üyeleri tarafından Olbia Çarşısı kurulduğu günden beri kullanıldığını belirterek, “Boşaltılmak istenmesinin asıl cevabını üniversite vermeli. Öğretim elemanları derneği her üniversitede var. Ancak oralarda böyle bir muamele var mı, bilmiyorum. Burası üniversite temalı kütüphanedir. Bu büroyu Yaşar Uçar hocanın rektörlük döneminden beri kullanıyoruz ” dedi.

Açıklamalarının ardından dernek üyeleri ile birlikte  büroyu boşaltan Prof. Dr. Uysal, bazı dergileri de orada bulunan öğrencilere dağıttı. Prof. Dr. Uysal, dergileri dağıtırken, “Biz bunu hak etmedik” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here