Tüm Emekli Sen  Antalya Şubesinde bir basın toplantısı düzenleyen Şube Başkanı Mustafa Ayar,  30-35 yıl çalışmış üretmiş olan emeklilerin yarınlar için endişeli ve kaygılı olduğunu belirterek, “Bedelini seçim sonrası yine bizden fazlasıyla çıkaracağı ağızlara çalınan bir parmak bal misali ; Ramazan ve Kurban Bayramında 1000.00 TL ikramiye vererek emeklilerin desteğini almayı planlıyorlar oy istiyorlar.” dedi.

24 Haziran seçimleri öncesi sendikasının görüşlerini açıklayan Mustafa Ayar, “Tüm Emekli Sen olarak; üyelerimizi ve dostlarımızı 24 Haziran seçimlerinde oy kullanmaya, kullandığı oyların çalınmaması için sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.

Değerli basın emekçileri
Türkiye Cumhuriyeti 24 Haziranda seçime gidiyor. 24 Haziran’da Cumhuriyet döneminin en kritik seçimlerinden biri yapılacak. Kuşkusuz seçimleri her şeyin sonu ya da başlangıcı olarak görmüyoruz. Ancak, bu seçimin ülkemizin geleceği için çok önemli sonuçları olacak.

Daha düne kadar “Erken seçim isteyenler, ülkedeki istikrarı hedef alıyorlar” diyen partili Cumhurbaşkanı “ Ülkenin önünü görmesi” “Belirsizliğin giderilmesi “ için erken seçim kararı alındığını söylüyordu.

Ne yazık ki söyledikleri doğru… Türkiye’de milyonlar artık önünü göremiyor. Ne yoksulluk girdabında inleyen işsizler, ne açlık sırı altında ücrete mahkum olan asgari ücretle çalışan emekçiler ne de 30-35 yıl çalışmış üretmiş olan emekliler yarınlar için endişeli ve kaygılı…

Nasıl endişeli olmayalım ki;

İktidarlar değişse de, emek karşıtı sermaye dostu düzen hiç değişmedi.

Bu güne kadar iktidar olanlar, hep sermaye dostu, emekçi düşmanı politikalar uyguladı.

16 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ekonomiyi iflas noktasına getirdi.

Şimdi, 16 yılda batırdıkları ekonomiyi düzeltmek için yine oy istiyorlar ! Bize, ciğeri kediye emanet edin, diyorlar.

16 yılda ekonomide neleri başardıklarını anlatıyorlar ! Neler başardıklarını biliyoruz. Birileri devlet ihaleleriyle zengin oldu. Patronlar rahat etti. Emeğiyle geçinenler ise daha da yoksullaştı.

Başarı dedikleri bu!

Biz emekliler de önümüzü göremiyoruz ;

Emekli maaşları açlık sınırında, maaş bağlama oranları her yıl düşürülüyor. Halimize şükretmemiz isteniyor.

Oysa bizler 30 yıl _ 35 yıl çalışmanın sonunda ihtiyaçlarını karşılayabilen, çocukları için, torunları için çam sakızı çoban armağanı katkı koyabileceğimiz bir yarınlar hayalindeydik.

Bedelini seçim sonrası yine bizden fazlasıyla çıkaracağı ağızlara çalınan bir parmak bal misali ; Ramazan ve Kurban Bayramında 1000.00 TL ikramiye vererek emeklilerin desteğini almayı planlıyorlar oy istiyorlar.

Tüm Emekli Sen olarak;

Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak istiyoruz.

16 yıldır ülkemizde söz sahibi olanları gördük. Artık “TAMAM” diyoruz.

Artık “YETER” diyoruz.

Tek adam rejimine karşı Demokrasi,

Her türlü ayrımcılığa karşı eşit yurttaşlık temelinde halkların kardeşliği,

Bilimi yok sayan gerici eğitim anlayışına karşı laik bilimsel eğitimi,

savunuyoruz.

Halkı kutuplaştıran, düşmanlaştıran anlayışlara artık yeter diyoruz.

Tüm Emekli Sen olarak; üyelerimizi ve dostlarımızı 24 Haziran seçimlerinde oy kullanmaya, kullandığı oyların çalınmaması için sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi
Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here