Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) Antalya Şubesi “Emeklilerin mutfağındaki yangın var.” başlığı ile bir basın açıklaması yaptı.

Attalos Meydanı’nda yapılan ve çok sayıda emeklinin katıldığı eylemde sık sık “ İnsanca Yaşam İstiyoruz, AKP Emeklilere Hesap Verecek, Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Emekliye Hesap Verecek, Zam Zulüm İşkence Hayat Pahalılığı İşte AKP, Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz ” sloganları atıldı.

Basın açıklamasını okuyan yönetim kurulu üyesi Hülya Kara, emeklilerin ve ücretlilerin alım gücünün düştüğünü vurgulayarak, Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberiyle karşılaşmayalım.

Emeklinin mutfağındaki yangın her geçen gün alevleniyor. Emekli artık pazara, marketlere gidemez durumda. bMutfağımızdaki yangın her geçen gün daha da artıyor. Ek işlerde çalışmamıza rağmen ayın sonunu getiremiyoruz. Hayatımız giderek daha zorlaşıyor. Kiralarımızı ödeyemiyoruz. Borç batağına sürüklendik. Borçlarımıza her gün yeni borçlar ekleyerek ayakta durabiliyoruz.Mutfaklarımıza artık un, bulgur, pirinç, fasulye,… daha az giriyor. Soframızdaki ekmeğimiz her gün biraz daha küçülüyor.” dedi.

Kabul Etmiyoruz, Mücadelemiz Sürecek
“17 yıllık iktidarı süresince uyguladıkları yanlış politikalarının sonucu olan ekonomik krizin bizlere zam ve pahalılık olarak yansıyan faturasını kabul etmiyoruz. Sefalete teslim olmayacağız . “ diyen Hülya Kara, “Emeklilerin, emekçilerin insanca yaşayabileceği bir ülke için kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Değerli basın emekçileri
Tüm Emekli Sen olarak; 2018 Kasım ayında 2019 yılı bütçesine bakışımız ve bütçeden beklentilerimiz ile ilgili yine bu alanda basın açıklaması yapmıştık.

2019 bütçesinde gelirler 807 milyar, giderler ise 960 milyar ve bütçe açığının ise 93 milyar olduğunu açıklarken bütçe açığının halka yansıtılacağını vurgulamıştık. Yani bu yaşadığımız zamların ve hayat pahalılığının nedeni olacağını belirtmiştik.

Değerli basın emekçileri
Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberiyle karşılaşmayalım.
Emeklinin mutfağındaki yangın her geçen gün alevleniyor.
Emekli artık pazara, marketlere gidemez durumda.
Mutfağımızdaki yangın her geçen gün daha da artıyor. Ek işlerde çalışmamıza rağmen ayın sonunu getiremiyoruz.
Hayatımız giderek daha zorlaşıyor. Kiralarımızı ödeyemiyoruz.
Borç batağına sürüklendik. Borçlarımıza her gün yeni borçlar ekleyerek ayakta durabiliyoruz.
Mutfaklarımıza artık un, bulgur, pirinç, fasulye,… daha az giriyor. Soframızdaki ekmeğimiz her gün biraz daha küçülüyor.

Değerli basın emekçileri
Enflasyon yüzde 20’nin üstündeyken emeklilere yüzde 10 ücret artışı yapıldı. Mutfaktaki gerçek enflasyon ise yüzde 50’lerin üzerindedir.
Açlık sınırı 2009 lira. Biz emeklilerden çoğumuz bu sınırın da altındayız.
Yıllarca ülkemize hizmet eden biz emekliler yalanlara boş vaatlere kanmıyoruz artık. İnsanca yaşamak istiyoruz. Kaygısız, huzur içinde yaşamak istiyoruz.
Hükümet bir taraftan da aklımızla dalga geçip 2 Kg Patates,2 Kg Salatalığı 3-5 Kuruş ucuza alabilmek için ilerlemiş yaşında saatlerce kuyrukta bekleyen biz emeklilerin VARLIK kuyruğunda beklediğini iddia etmektedir.

Artık Yeter
17 yıllık iktidarı süresince uyguladıkları yanlış politikalarının sonucu olan ekonomik krizin bizlere zam ve pahalılık olarak yansıyan faturasını kabul etmiyoruz. Sefalete teslim olmayacağız .
Emeklilerin, emekçilerin insanca yaşayabileceği bir ülke için kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Değerli basın emekçileri
Verginin kazanç üzerinden alınması gerekir. Oysaki KDV, ÖTV,özel iletişim, akaryakıt tüketim, vs adlarla dolaylı vergiler toplanmaktadır. Bu dolaylı vergilerle yoksul, fakir, işçi, emekçi, emekli ve küçük esnaf kısacası geniş halk kesimleri daha çok ezilmektedir.
İnsanca bir yaşam diyoruz ve istiyoruz.
Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi olarak;
İlimizdeki tüm emeklilere sesleniyoruz. Sefalete teslim olmamak, yarınlarımıza, çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için haydi mücadeleye. Haydi sendikamıza üye olmaya

Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi
Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here