İşten atılan Taşeron İşçiler “Haklarımızı İstediğimiz İçin İşten Atıldık”

başlığı ile Direniş Çadırı Kurarak  basın açıklaması  gerçekleştirecekler.

Tarih: 24 Ekim 2013 Perşembe
Saat: 08.00 Direniş Çadırının kurulması
Saat:11.00 Basın açıklaması  
Yer: Gürsu mahallesi  Park ve Bahçeler Şantiyesi (Halk Otobüslerinin toplanma yeri yanı)

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne hizmet veren taşeron şirketi M.Ç. Grup’ta çalışan ve 2 aylık maaşlarını alamadıkları için direnişe geçen 9 işçi, taşeron firma tarafından işten çıkarıldı.
Bu sabah işyerlerinin önüne giden işçiler, taşeron firmanın işyerinin kapılarını açık olarak zincirleyerek direnişteki işçilerin işyeri kapısını işgal edip araçların çıkışına engel olmasına önlem almaya çalıştığını gördü.

Taşeron firma yetkililerine işten çıkartılma nedenini soran işçiler “Siz işçilerin fiili olarak çalışmasına engel oluyorsunuz” cevabı ile karşılaştı. Taşeron firmadan böyle bir cevap aldıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesine giden işçiler “Biz sizinle muhatap değiliz, sizi işten çıkaran taşeron firmanızla görüşün” yanıtı ile karşılaştı.

İşçiler bu yanıt üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesinin önünde bir basın açıklaması gerçekleştirerek, sürekli sosyal demokrat belediyecilikten bahseden belediyenin çalıştırdığı işçilerin sorunlarını dahi dinlemediğini belirterek, “Belediye anlaşmalı olduğu taşeron firmalara gerekli denetim yapmadığı için işçiler mağdur oluyor” dedi.

İşçiler, işe geri alınıncaya kadar işyeri önünde çadır kuracaklarını ve direnişi artık daha ileri bir boyuta taşıyarak, mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here