‘4+4+4’ eğitim sistemine karşı Antalya’da düzenlenen Foruma katılanlar mücadeleye devam dedi.

Cam Piramit Düden Salonunda biraraya gelen çok sayıda kişi  ‘4+4+4’ eğitim sisteminin yasallaşmasının herşeyin bittiği anlamına gelmediğini  ve yürütülecek kararlı birleşik bir mücadele ile geri püskürkürtüleceğini vurguladılar.

Antalya’da çok sayıda kurum ve aydınların çağrıcısı olduğu “Gerici-Piyasacı 4+4+4 eğitim sistemine hayır” forumu Cam Piramit Düden salonunda gerçekleştirildi. İki buçuk saat süren ve 200’e yakın Antalya’lının katıldığı 4+4+4 eğitim sistemine eleştirilerin yapıldığı forumda Antalya’da nasıl bir mücadele izlenmesi gerektiği konusunda canlı tartışmalar yaşandı. Tartışmalar sonunda  sistemi boykot kararı çıktı.

Çok sayıda katılımcının söz alarak konuştuğu forumda, 4+4+4 hayır platformunun ve bir sekretaryasının oluşturulmasına, forum ile ilgili bir sonuç bildirisi yazılmasına, kitlesel bir eylemin halkın tepkilerinin örgütlenerek yapılmasına, okulların açılmasıyla boykot ve sivil itaatsizliğin örgütlenmesine, 15 Eylül Ankara mitinginin kentte örgütlenmesine, alo eğitim hakkı vb. bir iletişim hattı kurulmasına karar verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here