“Düzensiz dünyanın günahıdır bu
Yakarsa dünyayı garipler yakar.”

16 yıldır liberaliyle, İslamcısıyla halk düşmanları tarafından desteklendiler. Yaptıkları hırsızlık ve katliamlar görünmezden gelindi. Ciddi ciddi demokratikleştirildiğine inandırılmak istenen vatandaş yaratılmaya çalışıldı. Pişmanlıkları, hakaretleri, yanlışları ve her türlü insanlık dışı davranışları hoş görüyle karşılandı. İnsanmış gibi muamele gördüler.

İnsansı duyguları var mıydı?

Öldürülen emekli bir öğretmenin arkasından nefret kusabiliyor, öldürülmesi bile öfkelerini kesmiyordu. 10 Ekim Ankara katliamında ölen canlarımızı ıslıklayacak kadar alçalabiliyor, 12 yaşında öldürülen bir çocuğun annesini yuhalatacak kadar ileri gidebiliyorlardı. Tüm dünyanın gözü önünde gençlerimizi vura vura öldürebiliyor, öldürenleri cesaretlendirmek için “talimatı ben verdim” diyebiliyorlardı.

Vicdan nedir? On binlerce insanı haksız yere işten atıp, açlıkla terbiye etmek midir?

Evet, seçimler önemli, evet parlamenter sistem ve cumhurbaşkanlığı seçimi çok önemli. Ama en önemlisi adalet duygusunun paramparça edilmiş olması. Bu seçimden sadece adalet bekliyorum. Yapılanların hesabını sormak istiyorum.

Bir oda da çocuklarını saç kurutma makinesiyle ısıtmaya çalışan öbür oda da intihar eden annenin hesabı sorulmadan,

İş cinayetinde öldürülen Soma maden işçilerinin hesabı sorulmadan,

Ali İsmaillerin, Berkin Elvanların ve tüm canları alınan çocuklarımızın hesabı sorulmadan,

KHK ile işten atılan ve bu nedenle iş bulamayıp intihar edenlerin hesabı sorulmadan

Sözün özü; vicdan sahibi olanların çok iyi bildiği, adalet duygusu yerine getirilmeden yani suçlular yargılanmadıkça “demokrasicilik” oynamanın bir anlamı olmayacaktır.

Suç işleyenler yaptıklarının karşılıksız kalacağını mı düşünüyor?

Zalimle iş birliği yapıp ama ben zalim değilim demekle kurtulamayacaksınız. Yaktığınız canların bedelini ödeyeceksiniz. İşte biz buna adalet diyoruz. Bu bir intikam yazısı değil. Öfke ise hiç değil. Bu sadece canını yaktığınız binlerce insandan birinin adalet arayışı. Aslında bu seçimler,

Canları yananların, canlarını yakanlardan hesap soracağı gündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here