Konyaaltı Çapulcuları Halk Meclisi yaptıkları eylemle son günlerde yaşanan yolsuzluk olaylarını protesto etti.

Altınkum Mahallesi GMK Bulvarında toplanan grup buradan sloganlarla Halk Bankası Konyaaltı Şubesi önüne kadar yürüdü  ve yanlarında getirdikleri kutuları da Halk Bankası önüne bıraktı. Burada Konyaaltı Çapulcuları Halk Meclisi adına basın açıklamasını Tülin Koç yaptı.
Tülin Koç; “18 Aralık’ta yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla Bakan oğullarının da aralarında bulunduğu 91 kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan’ın da bulunduğu 26 kişi tutuklandı. Operasyonun ardından başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 30 ilde 60 kadar emniyet şube müdür ve müdür yardımcısı görevinden alındı. Bu operasyonu kim hangi gerekçeyle yapmış olursa olsun, gerçek olan ortaya dökülen bu yolsuzluklardır. Yıllardır halkı yoksullaştırarak, kamuya ait arazi ve mekânları sermayeye peşkeş çekerek yaratılan rantın hangi yöntemlerle nasıl paylaşıldığını bu operasyon ortaya koymaktadır.
      11 yıldır ülkeyi bu karanlık ve kirli ilişkilerle birlikte yöneten AKP ve cemaatin düzeni işte budur. Bu düzen haramzadeler düzenidir. Böyle bir yolsuzluk başka bir ülkede olsa adı geçen hükümet yetkilileri de hükümet de hemen  istifa ederdi. Biliyoruz ki bu yolsuzluk ancak buz dağının görünen yüzüdür. Bütçe görüşmelerinin onaylandığı bu günlerde Sayıştay’ın denetleme raporu halen ortada yoktur. Belediyelerden TOKİ’ye, her şey denetimden kaçırılmaya çalışılmaktadır” dedi.
Tülin Koç; “Bu düzende hangi taş kalksa altından hırsızlık, yolsuzluk, kokuşmuşluk çıkıyor. Bizler Konyaaltı Çapulcular Halk Meclisi  olarak hırsızlık, yolsuzluk ve kirlilik düzeninde İktidar kavgasını  seyretmeyecek, geleceğimiz üzerinden hesaplar yapılmasına izin vermeyeceğiz. AKP zihniyetinden ve onun tüm pisliklerinden kurtuluncaya , Babalar ve Oğulları Cumhuriyeti değil, demokratik bir Cumhuriyet kuruluncaya dek mücadelemizi sürdüreceğiz.
Biz halk olarak,Konyaaltı Çapulcular Halk Meclisi olarak AKP’ye çağrıda bulunuyoruz. Şimdi elinizdeki mazbataları yavaşça yere bırakıp Meclisi terk edin” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here