Manavgat Belediye Parkı’nda Manavgat Gençlik Kültür Evi’nin çağrısıyla düzenlenen Gezi’nin yıldönümünde

Direnişin Simgeleri Resim Sergisi düzenlendi. Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen Sergi’nin ardından Eğitim-Sen Manavgat Temsilcisi Bülent Irmak basın açıklamasını okudu. Açıklamada; 31 Mayıs 2013′ te 11 yıldır ülkede hüküm süren AKP’nin zulüm ve baskı düzenine karşı gelişen tepki ve itirazlar Türkiye’nin dört bir yanına dalga dalga yayılan halk direnişine dönüştü.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Sokak sokak, mahalle mahalle tüm ülkeye yayılan direniş sadece Gezi Parkı’nı değil, bütün bir ülkeyi sermayenin talanına açan, yıllardır emek ve demokrasi düşmanlığının bayraktarlığını yapan, tüm özgürlük ve demokrasi alanlarını daraltanlara karşı halkın yükselen tepkisinin ifadesi oldu.
Gezi direnişi, AKP’nin sömürü ve zorba düzeninde sesi ve nefesi zorla kesilen halkın aldığı nefes, haykırdığı sesti.
Gezi direnişi, kadınlara, gençlere ve toplumun tüm ilerici-özgürlükçü değerlerine yönelik gelişen saldırılara ve özgürlükleri hedef alanlara karşı, özgür bir ülke ve hayat kurma mücadelesiydi.

Sokaklarda dehşet saçan devlet şiddetine ve bu şiddetin emrini verenlere karşı tüm değer ve renklerimizle, yıkılmaz dayanışma duygumuz ve direnme gücümüzle kurulan ve bugün de dimdik ayakta kalan barikattır Gezi diye değinilirken Alanda yapılan belgesel gösterimi ve Gezi direnişi ve Manavgat forumunun ardından, THKP-C önderleri Hüseyin Cevahir anıldı. Cevahir’in devrimci mücadele içerisinde bıraktığı mirasın anlatıldığı anmada, Hüseyin Cevahir’in edebiyat üzerine kaleme aldığı yazılardan bir bölümü gençler tarafından okundu. Şiir ve Müzik dinletisiyle devam eden anmada Mahir Hüseyin Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş, Mahirlerden Özenç’e Selam Olsun Dev-Genç’e, Faşizme Karşı Omuz Omuza sloganları atıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here