İstanbul KESK Kadın Meclisi, bir açıklama yayınlayarak “Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu ve arkadaşlarının “Kadınlara yönelik şiddetinin; uygulayan kim, ne sebeple olursa olsun asla makul görülemez, hafifletilemez, affedilemez” olduğunu belirttiler.

İstanbul KESK Kadın Meclisi açıklamasında, “İçinizdeki erkek egemen zihniyetin, tek adam olma hayalinin iliklerinize kadar işlemiş olduğunun farkındayız. Biz Peri Özay Albayrak ve Didem Erkıvanç Türkay’ın yanında olduğumuzu, şiddet kimden gelirse gelsin kınadığımızı, reddettiğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. ” sözleri yer aldı

Dev Turizm İş Antalya Merkez Şube Yöneticisi Musa Erdem’in Peri Özay Albayrak’a uyguladığı şiddet anının görüntüleri.

Basına ve kamuoyuna!
Türkiye de kadına yönelik şiddet her alanda artmaya, erkek egemen zihniyet her fırsatta kendini göstermeye devam ediyor.

Alınmayan önlemler, ayırımcılığı besleyen hafifletici nedenler ve bundan cesaret bulan şiddete meyilli erkekler… Hak, hukuk, adalet mücadelesi veren kurumlar da maalesef bunun dışında değil. Bizler bunun son örneğini Antalya’ da Devrimci İşçi Sendikaları Konfedarasyonuna bağlı Dev-Turizm İş’ te yaşadık.

DİSK’ e bağlı olan Dev-Turizm İş sendikasının üyelerinden habersiz yapmak istediği delege seçimlerinde, üyelerin yapılan usulsüzlükle ilgili tutanak tutmak için seçim bölgesine gittikleri ve tartışma yaşandığı haberi geldi. Çıkan tartışma, genel başkan Mustafa Savfet Yahyaoğlu ve ona yakın sendikacıların kadınlara fiziksel saldırısına kadar uzadı. Peri Özay Albayrak ve Didem Erkıvanç Türkay ‘a uzun zamandır uygulanan psikolojik şiddetin üzerine fiziksel şiddette eklendi.

ARTIK YETER DİYORUZ!!!
Devlet şiddeti, erkek şiddeti, medya şiddeti yetmezmiş gibi demokratik kurumlarda da bütün şiddet unsurlarından farklı davranmayan bu kurumlara, şahıslara cevabımız daha fazla mücadele etmek olacak. Şiddet uygulayan kim, ne sebeple olursa olsun asla makul görülemez, hafifletilemez, affedilemez.

İstanbul KESK Kadın Meclisi olarak içinizdeki erkek egemen zihniyetin, tek adam olma hayalinin iliklerinize kadar işlemiş olduğunun farkındayız. Biz Peri Özay Albayrak ve Didem Erkıvanç Türkay’ın yanında olduğumuzu, şiddet kimden gelirse gelsin kınadığımızı, reddettiğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

İSTANBUL KESK KADIN MECLİSİ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here