Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği, “Laik, bilimsel ve demokratik üniversite özlemimiz” başlığı

ile 27 Aralık 2012 Perşembe günü saat 12:30‘da Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Dekanlık girişinde bir basın açıklaması yapacak. Konuyla ilgili dernek yönetim kurulundan yapılan çağrı:

 

Değerli Akdeniz Üniversiteliler;

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bölümlerinin yer aldığı Morfoloji Binası’na mescit açılacağına ilişkin almış olduğumuz bilgi ilgili yöneticiler tarafından da doğrulanmıştır. Fakültemizde mescit açılması haberi, seçilen yerin temel bilimler binası olmasından kaynaklanan ironi bir yana, evrensel anlamda üniversite kavramı ile çelişmektedir. Bununla birlikte yapılan işin ve verilen hizmetin doğasına uygun olarak bir tıp fakültesinin temel bilimler binasında laboratuvarlar, kütüphaneler, bilgisayar salonları, bilimsel-eğitsel çalışmalar için toplantı salonları ve ilgili öğretim üyeleri odalarının bulunması beklenir.

Üniversite ortamıyla bağdaşmayacak bu ve benzeri düzenlemelere karşı akademi üyesi olmanın getirdiği aydın sorumluluğu ile tepkimizi göstermek için basın açıklamamızı öğrencilerimizin de katılımı ile 27 Aralık 2012 Perşembe günü saat 12:30‘da Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Dekanlık girişinde yapıyoruz.

Laik, bilimsel ve demokratik üniversite özlemimiz için katılımlarınızı bekliyoruz..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here