Duyuru
Lafını Esirgemeyenler- Mandıra Filozofu’nun 30 Ocak 2019 günü yapılacak gösterisinin davetiyeleri tükenmiştir
İlginize teşekkürler

Lafını Esirgemeyenler oyunu, Antalya izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Mandıra Filozofu ve Yaşamak Güzel Şey filmleriyle tanınan Müfit Can Saçıntı’yı sahnede canlı olarak izleme şansını kaçırmayın. Müfit Can Saçıntı konuk oyuncuların bulunduğu videoları da kullanarak, benzerine daha önce pek rastlanmamış tek kişilik bir gösteriye imza atıyor.

İki perdelik “Lafını Esirgemeyenler” oyunu, 30 Ocak 2019 Çarşamba saat:20.00’da Muratpaşa Belediyesi içindeki Kültür Salonunda izleyicisi ile buluşacak.

Davetiyeler: Antalya Tabip Odası, Eğitim Sen, BES,SES, Tüm Emekli Sen ve Kitap Kurdu’ndan temin edilebiliyor.

Müfit Can Saçıntı, şaşırtırken güldürüyor, güldürürken düşündürüyor. Lafını Esirgemeyen söz ve hiciv ustalarının anlatıldığı oyun geçen sezon gördüğü büyük ilgi üzerine bu sezon da devam ediyor.

Saçıntı, tiyatro teknikleriyle film tekniklerini birleştirdiği ve “fi-yatro” adını verdiği yeni bir yöntemi sahneye taşıdığını söyledi.

Saçıntı, işini yaparken yeni şeyler denemeyi sevdiğini belirterek, şöyle devam etti: “Bugünlerde ‘kapak yapanlar’, ‘ayar verenler’, ‘cuk oturtanlar’ gibi tabirler kullanılıyor ama biz efendi gibi, ‘Lafını Esirgemeyenler’ dedik. Tarihten günümüze kadar olan söz ve hiciv ustalarını, kendi üslubumla anlatıyorum. Sahnede, daha önce çekimlerini yaptığı bazı görüntüleri, televizyon aracılığıyla oyuna dahil eden Saçıntı, “Bizim çizgimiz belli. O çizgide yamuk yapmadan, güldürürken düşündürmeyi, düşündürürken güldürmeyi, güldürürken tekrar düşündürmeyi ve seyirciyi böyle bir sarmala almayı amaçlıyoruz.” ifadesini kullandı.

12 YORUMLAR

  1. Biletle ilgili hiçbir bilgi yok daha doğrusu muratpaşa velediyesinde gösteri sitede görünmüyor…??? Lütfen açıklayıcı bir bilgi yazar mısınız

  2. Ocak 28, 2019 at 11:15 pm
    Yorumunuz onay bekliyor
    Biletle ilgili hiçbir bilgi yok daha doğrusu muratpaşa belediyesinde gösteri, sitede görünmüyor…??? Lütfen açıklayıcı bir bilgi yazar mısınız

    Yorumu Cevapla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here