Antalya Halkevi 81.kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir kokteyl düzenledi.

Halkevleri mücadelesini anlatan bir sinevizyon gösterisi ile başlayan etkinlik konuşmalarla devam etti. Kaleiçi Bademaltı Kafe’de düzenlenen kokteyl şube başkanı Ayten Ceyhan’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında “Emperyalizme karşı bağımsızlık, ırkçılığa ve şovenizme karşı kardeşlik, gericiliğe karşı aydınlanma, faşizme karşı demokrasi, sömürüye karşı eşitlik mücadelesi Halkevleri’nin tarihinin ve bugünün ayrılmaz görevlerindendir.” diyerek Antalya Halkevi’nin çalışmalarından bahsederek devam etti.

Arkasından söz alan halkevleri GYK üyesi Kutay Meriç ise Halkevlerinin mücadele tarihiden bahsederek “üç kez kapatma ve baskılarla karşı karşıya kaldıklarını her seferinde yeniden ayağa kalktıklarını” anlatarak, bugünde AKP faşizminin baskılarıyla karşı karşıyayız ve savunma yapmıyoruz, meydan okuyoruz dedi.

İki saat süren ve ikiyüze yakın Antalyalının katıldığı etkinlik müzik eşliğinde devam etti. Etkinlik tamamen Halkevleri dostlarının dayanışması ve Halkevi üyelerinin emekleri ile düzenlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here