Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, isteyenlerin kendi filmlerini çekebilmeleri için Kısa Film Yapım Atölyesi kurdu.

Atölyede isteyenlere  film, senaryo ve kurgu konularında ders ücretsiz verilerek, isteyenlerin kendi kısa filmlerini çekmelerine olanak tanınacak.

Kursa katılacak olanlar bu atölyede, sinema alanında uzman, Marmara Üniversitesi’nin akademik eğitim kadrosu tarafından bir ay boyunca hafta içi her gün 4’er saat film, senaryo, kurgu konularında ders alacak. Eğitim süreci bittikten sonra ise kursiyerler kendi senaryolarını yazıp kendi filmlerini çekebilecek. 11 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek projeye katılmak isteyenler, başvuru formları ve katılım koşullarını tüm ASMEK merkezlerinden ve Yenimahalle Kültür Merkezi’nden temin edebilecek.

27 Haziran Pazartesi günü başlayan başvurular, 6 Temmuz’da sona erecek. Başvuruların kontenjanla sınırlı olduğu atölye çalışmaları hakkında detaylı bilgi www.antalya.bel.tr adresinden alınabilir.

VERİLECEK DERSLER

Bir Film Nasıl Yapılır?: Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Elif Kurtoğlu

Sinema Dili: Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özgür Şeyben

Senaryo: İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Perihan Taş

Kurgu: Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ali Murat Kırık

Ses ve Görüntü: Marmara Üniversitesi Uzman Sinan Binbay

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here