Kendilerine Konyaaltı Çapulcuları adı veren yüzlerce kişi her akşam 1e1 market önünde toplanarak

sloganlarla Tivak’ın karşısında ki parka kadar yürüyor. Parkta yapılan Forumda söz alarak değerlendirmeler yapanlar çeşitli öneriler sundular.

Yapılan konuşmalardan

Yapılan yürüyüşlerden

Konuşmacılar:

–Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da demokrasi anlayşında birleşmeliyiz. Panel yapabiliriz. Demokratik çerçevenin ne olduğu konusuna açıklık getirebiliriz. Korktukça demokrasi anlayışımız geri gider. İçimizde akademisyen, farklı kariyerde olan arkadaşlar var. Belirleyeceğimiz konularda bizi bilgilendirebilirler.

–Kendimizi bir meclis olarak tanımlıyoruz artık. Bu meclisi oluşturan kişiler haksızlığa, Akp politikalarına ve baskılarına hayır diyen insanlardır. Çapulcu sözcüğünün sözlük anlamını değiştiren kişiler olarak işlerimizi organize edecek bir oluşuma ihtiyacımız var. Tepkimizi tüm Türkiye’deki diğer parklardaki tepkilerle ortaklaştırmamız gerekiyor. O yüzden sayfamızda ‘parklarbizim’ isimli bir blog adresi paylaşılacak. Burayı takip etmeliyiz. Şu an toplandığımız parkta birçok etkinlik yapabilir, forumlar düzenleyebilir, sinevizyon gösterimleri yapabiliriz. Yarın karanfillerimizle yapacağımız yürüyüşü uzun tutup parkımızda Gezi Parkı direnişi sırasında polisin uyguladığı orantısız şiddeti deşifre eden sinevizyon gösterimini bir kez daha izlemeyi öneriyorum.

—Çevremizdeki arkadaşlarımızı da bu çalışmalarımıza davet edelim. Bu eylemler sürekli olmalı, sona erdirilmemelidir.

–Seleklerin karşısında Antalya Dayanışma adına gençler internet üzerinden birleşiyor. Antalya kent genelinde alt gruplar birleşerek iletişim kurmalı. Aydın Kanza ve Yavuz Özcan Parkında neler yapılıyor, ne gibi kararlar alınıyor bilmek, birleşmek gerekiyor. Aynı yerde kalırsak bir tıkanma olur. Farklı yerlerde olmalıyız.

–Facebookdaki sayfa tamamen kullanılmıyor. Yorum ve paylaşımlar az. Sayfada en son baktığımda 107 kişi vardı. Yorum ve mesajlarımızı iletmeliyiz.

–Parkta oturmak yerine mahalle aralarında yürüyerek slogan atarsak daha çok sesimizi duyurabiliriz.

–Maltepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünde okuyorum. Olayların içindeydim. Kadıköy’de vapurdan indik. Polis önümüzde etten duvar oluşturup üzerimize yürüdü. Kabataş’ta sıkıştık. Ethem arkadaşımızın öldüğü gündü. Bu olaylara duyarlı olduğunuz için çok sevindim. Yediğimiz gazlar, dayaklar boşuna değilmiş. Çok teşekkür ederim.

–Yapacağımız etkinlik ve eylemlikleri sesimizi daha çok duyurabileceğimiz şekilde yapmalıyız. Yürüyerek sesimizi duyurabiliriz.

–Yıllardır mücadelemiz devam ediyor. Burada ve Ankara’da mücadeleye devam ediyoruz. Birçok genç tutuklandı. Olayları unutmayalım, sıcak tutalım, takip edelim. Sayımız zaman zaman düşebilir. Eylem ve etkinliklerimizi haftada 2 güne indirebiliriz. En fazla aktif olabileceğimiz günler tercih edilmelidir. Sandıkta da tek partiye yönelelim. Oylarımızı birleştirelim.

–3 haftadır güzel bir rüya görüyoruz. Kardeşliği, birliği, paranın önemsizliğini gördük. Gücümüzü gördük. Siyasal iktidarın bu gücümüzü görmesi gerekir. Aydınlanmacılık, bağımsızcılık, neo-liberal karşıtlığı gibi konulara ağırlık verebiliriz. Bir program etrafında birleşmeliyiz, parti değil.

ALINAN KARARLAR

1. 22.06.2013 Cumartesi günü saat 21.00’da Birebir önünde toplanarak; karanfillerimiz ellerimizde, kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar dile getirmek ve hala Türkiye’nin dört bir yanında uygulanan polis şiddetini protesto etmek için yürüyüş yapılacak.

2. Bir platform oluşturulacak.

3. Polis şiddetini deşifre eden sinevizyon gösterimi izlenilecek.

4. Önümüzdeki sürece dönük öneriler sunularak tartışılıp kararlar alınacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here