Mustafa Yahyaoğlu ve şürekası koltuklarını kaybetmemek için her türlü usulsüzlüğe ve hukuksuzluğa devam ediyor.

Meşruluğu ve hukuki durumu sorunlu olan Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Merkez Şubesi’nin olağan genel kurul ve seçimleri bugün saat:10.00’da başlayacaktı.

5 Kasım 2017 tarihinde haksız, hukuksuz ve usulsüz yapılan delege seçimlerinin ardından, şimdide Şube Genel Kurulu Mustafa Yahyaoğlu ve şürekası tarafından usulsüzlüklerle yapılmak istendi.

Önceden imza attılar/attırdılar

Saat, 10.00’da başlaması gereken genel kurul için saat:09.30’da şubeye giden sendika Eş Genel Başkanı Didem Erkıvanç Türkay ve Şube Yöneticisi Aziz Demiralay şube hazirun cetvelinde çok sayıda imza olduğunu tespit ettiler. Hazirun cetvelini kayıt altına almak istemelerinin engellenmesi üzerine Eş Genel Başkanı Didem Erkıvanç Türkay ve Şube Yöneticisi Aziz Demiralay , tutanak tuttular.

Üye olmayanlar delege seçilmişti

Didem Erkıvanç Türkay ve Aziz Demiralay genel kurul ve seçimlerin iptali için hukuki süreç başlatacaklarını ifade ettiler. Delege seçimleri sırasında sendika üyesi olmayanlar bile delege seçilmiş, üye olanların aday olma ve oy kullanmalarının engellenmiş, seçimlerden birkaç gün önce sadece seçimlere yönelik üye yapılmıştı.

Tepkiler büyüyor

Dün yapılması gereken Ankara Şube Genel Kurulu yeterli katılım olmadığı için başlayamamıştı. Yahyaoğlu ve şürekasının sendikadan çok sayıda yöneticiyi/üyeyi ihraç etmeleri, üye olmak isteyen turizm emekçilerini sendikaya üye yapmamaları, kadınlara şiddet uygulamaları, ve yaptıkları hukuksuzluklar usulsüzlükler büyük tepki çekmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here