KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa AYAR KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte KESK’in kuruluşunun 19. Yılı dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.

KESK’in 19. Mücadele yaşı tüm emekçilere kutlu olsun.

Mustafa AYAR, Kamu emekçileri mücadele tarihinin yapı taşı, fiili meşru mücadelenin açık adresi konfederasyonumuz KESK 19. Yaşını kutluyor.

KESK’in tarihi elbette ki 19 yıldan ibaret değildir. KESK’in tarihi Türkiye’de demokratik hak ve özgürlükler mücadelesinin tarihi ile bütünleşerek iç içe geçmiştir. Encümen-i Muallim’den TÖS’e TÖB-DER’e, TÜM-DER’e, TÜS-DER’e ulaşan,12 Eylül karanlığını yırtanların tarihi KESK’in, KESK’lilerin tarihidir. Bu ülkenin topraklarında yılmadan yorulmadan yoluna devam eden emekçilerin mücadele tarihinin KESK’in tarihi olduğunu asla unutmadık/unutmayacağız.

İyi ki KESK Var

KESK’in insanca bir yaşam mücadelesinin adı olduğunu ifade eden Mustafa AYAR;

KESK, emekçilerin iradesine iktidarlarının gölgesinde büyüttükleri yandaş konfederasyonla birlikte ipotek altına alanların satış sözleşmelerine, emeğin adının olmadığı bütçelerine teslim olmayacağını haykıranların örgütüdür.

KESK, Emeğinin hakkını almak isteyen, demokratik ve özgür ülke isteyenlerin önündeki engeller artmaya devam ederken “bugün bizim için sadece bir kutlama günü değil, mücadeleyi yükseleme günüdür” diyenlerin konfederasyonudur.

KESK, bizi kapı kulu olarak görenlere, baskılarla sindirmeye çalışanlara, grevli toplu sözleşme hakkımızı engelleyerek güvencesiz çalışma koşullarına, açlık sınırına yakın sefalet ücretlerine mahkûm etmek isteyenlere karşı mücadeleyi yükseltenlerin evidir.

KESK, EĞİTİM SEN’dir! SES’idir! TÜM BEL SEN’dir! BES’tir! KÜLTÜR SANAT SEN’dir! ESM’dir! TARIM ORKAM SEN’dir! HABER SEN’dir! YAPI YOL SEN’dir! BTS’dir! DİVES’tir!

19. yaşımızı kutladığımız bugün emekleriyle, ödedikleri bedellerle bu onurlu tarihi yazan arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

Haklılığın, onurun ve kararlılığın mücadelesi ile dolu bu tarihimizin gururunu yaşıyoruz. Ve biliyoruz ki, kamu emekçilerinin her kazanımında KESK’in belirleyiciliği ve payı vardır.

Bir kez daha haykırıyoruz: iyi ki KESK var!

KESK, kamu emekçilerinin tek ve gerçek mücadele örgütü olmaya devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here