Antalya Kent İzleme Platformu – Antalya Barosu işbirliğiyle düzenlenen “Kent Hukuku ve Kenti Birlikte Yönetmek” başlıklı çalıştayda kent hakkı ihlalleri ve kent yönetiminde söz sahibi olma konuları tartışılacak

Antalya Kent İzleme Platformu (AKİP) Sözcüsü Av. Mustafa Şahin, 20 Ocak’ta düzenlenen Kent Hakkı Forumu’nda, 5 ana başlık altında, 2014- 2019 yılları arasında Antalya’da 70 kent hakkı ihlali yaşandığını tespit ettiklerini belirterek, “Kent Hakkı Forumunun Sonuç Bildirgesinde kent hakkı ihlalleri ‘halk katılımı’, ‘kent yönetimi ve işleyişi’, ‘çevre, doğa ve sağlık’, ‘kentsel doku ve barınma’, ‘ulaşım ve dolaşım’, ‘eşitsizliğe maruz kalanlar’ ve ‘sosyoekonomik dezavantajlılar’ başlıkları altında ortaya konulmuştu.Kent hakkı ihlallerine karşı tutum almak, kent hukukunun sağladığı imkanlar ile yaşam alanlarımızda korunması gereken değerlerimize sahip çıkmak, kent sakinleri olarak kent yönetiminde söz sahibi olmanın yol ve yöntemlerini değerlendirmek üzere Antalya Barosu ile birlikte 9 Kasım 2019 Cumartesi günü ‘Kent Hukuku ve Kenti Birlikte Yönetmek’ konulu çalıştayı düzenliyoruz. Desteklerinizi ve katılımınızı bekliyoruz” dedi.

9 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’te Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’ın açış konuşmasıyla başlayacak çalıştayın diğer konuşmacıları arasında Gıda Mühendisi Dr. Bülent Şık, Av. Fevzi Özlüer, Doç. Dr. Gül Köksal, Av. Tuncay Koç, Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Ebru Manavoğlu, Mimar Recep Esengil, Prof. Dr. Nihat Dipova, Dr. Gökhan Tiryaki, Dr. Ilgın Özkaya Özlüer yer alıyor. Üç oturum halinde yapılacak çalıştayın son oturumunda AKİP Sözcüsü Mustafa Şahin yönetiminde katılımcılar görüş ve önerilerini aktaracaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here