Halkevi üyeleri, Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde yaşanan patlamada hayatın

ı kaybedenler için temsili kefen giyerek, saldırıyı ve AKP’yiprotesto etti.

Öğle saatlerinde Kazım Özalp Caddesi’nde toplanan grup, üzerlerinde kefenler, ellerinde saldırıyı ve AKP’yi i protesto eden dövizlerle yürüyüşe geçti. Sessiz yürüyüşte, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu istifaya davet eden, yaşanan patlamanın sorumlusu olarak AKP’yi gösteren ve üzerinde Reyhanlı’daki patlamanın hemen sonrasında çekilen fotoğrafların yer aldığı dövizler taşındı.

Yürüyüşün ardından Kalekapısı’na gelen grup adına yapılan açıklamada Reyhanlı’nın AKP tarafından Suriyeli muhaliflerin ve El Kaide gibi terör örgütlerinin üssü konumuna getirildiği söylendi. AKP’nin Suriye’de iç savaşı derinleştirmesine yönelik bir politika yürüttüğü belirttilerek Reyhanlı’daki çifte patlamanın bu politikanın sonucu olduğu kaydedildi. Açıklamanın ardından patlama hayatın kaybedenleri anmak adına temsili kefen giyen eylemciler sırt üstü meydana yattı.

Eylem ıslıklar, çalınan düdükler ve alkışlarla sona ererken Halkevi üyeleri eylemin ardından Kazım Özalp Caddesi’nde üzerinde siyah kurdelelerin olduğu yaka kartlarını Antalyalılara dağıtt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here