Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi (BES) fazla mesai

 

ücretlerinin iyileştirilmeli  olarak maaşlara eklenmesi, ikramiye vs gibi diğer kazanılmış hakların geri verilmesi ve diğer talepleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Antalya Defterdarlığı önünde bir araya gelen BES üyeleri adına konuşan BES Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar   “Büro Emekçileri Sendikası olarak Kasım ayında 2013 yılı bütçe takvimine karşı “Emeğimize onurumuza geleceğimize sahip çıkıyoruz” talebi ile başlattığımız eylem programımızda genelde büro emekçilerinin özelde ise maliye emekçilerinin taleplerinin bütçede yer almasını talep ettik. 2012 Aralık ayında ek ödemelerimizin emekli aylığına dâhil edilmesi, kaldırılan fazla mesai ücretlerinin iyileştirme olarak maaşımıza eklenmesi talebiyle ülke genelinde topladığımız dilekçeleri yarım gün iş bırakma eylemi yaparak Maliye Bakanlığı’na gönderdik.”dedi

Bugün 01 Nisan 2013 talepleri için yine ülkenin dört bir yanında meydanlarda olduklarını ifade eden Mustafa Ayar “Siyasi iktidarı uyarıyoruz, taleplerimize kulaklarınızı tıkamayın; büro emekçilerinin mücadelesinin karşısında duramayacaksınız. Yandaş sendikanız Büro Memur Sen’i artık maliye emekçileri de daha iyi tanıdı. İlgili sendikadan kitlesel istifaların artarak devam ettiği bir süreçte büro emekçilerinin onurlu sesi BES yine alanlarda, bundan sonrada alanlarda olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu

Mustafa Ayar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in kamu çalışanlarıyla ilgili  açıklamaları da eleştirerek “Sayın Bakan kamu emekçilerini itibarsızlaştıran açıklamalarınızdan vazgeçin, “Kamu emekçilerinin iş güvencesi olduğu için çalıştıramıyoruz! Performans uygulaması başlatacağız! Kamuda iş güvencesini kaldıracağız! Kamu emekçilerinin tamamını iller arası rotasyona tabii tutacağız!” söylemleri ağzından düşmeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i uyarıyor ve çalışma koşullarımızı görmek için işyerlerimize davet ediyoruz.” dedi.

İş güvencelerini müzakere ettirmeyeceklerini belirten Mustafa Ayar, Bizlerin mücadelesi “İnsanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek” mücadelesidir. Bu talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Taleplerimiz için mücadelemizi yükselterek sürdüreceğiz” dedi .

“666 Sayılı KHK ile kaldırılan fazla mesai ücretleri maaşlara ilave edilerek geriye dönük olarak ödenmelidir.

Aynı masada aynı işi yapan maliye emekçileri arasında ücret adaletsizliğine son verilmelidir.

Ek ödemelerde merkez taşra ayrımı ortadan kaldırılmalıdır.

Genel olarak kamu emekçileri yoksulluk sınırı altında yaşamaktadır. Konfederasyonumuz tarafından hesaplanan yoksulluk sınırı olan 3.481 TL. Taban aylık olarak tüm kamu çalışanlarına verilmelidir.

Diğer kamu emekçilerinde olduğu gibi Maliye emekçilerinin de emekli olduğunda maaşları % 50-60 oranında azalmaktadır. Bu nedenle emekliliği hak ettiği halde ekonomik ihtiyaçlarından dolayı çalışmak zorunda kalan binlerce maliye emekçisi bulunmaktadır. Bu sebeple maaş dışında maliye emekçilerine ödenen diğer ücretler emekli aylığına dâhil edilmelidir.

Maliye emekçilerinin istihdam belirsizliğine son verilmelidir.

Engelli personelin durumlarının iyileştirilmesi ve engel durumlarına uygun işlerde çalıştırılmaları sağlanmalıdır.

Maliye emekçilerinin yaşadığı sorunların çözümü için başta AKP Hükümeti olmak üzere Maliye Başkanlığını maliye emekçilerinin sorunlarına çözüm bulmaya davet ediyoruz! ”

SAĞIR KULAKLAR DUYANA TALEPLERİMİZİ KAZANANA KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here