CHP İl Başkan Adayı Ahmet Kumbul, Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanan “Kaş-Kalkan Yolu” projesine tepki gösterdi. Kumbul, “Bu katliama izin vermeyeceğiz” dedi

Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanan “Kaş-Kalkan Yolu” projesine tepki gösteren CHP Antalya İl Başkan Adayı Ahmet Kumbul, projenin 4 viyadük ve 3 tünel yapımı ile 29 kilometrelik bir yayla alanını kapsadığını kaydetti. Sürdürülebilir turizm alanı olan Kaş’taki eko sistem, turizm ve tarım faaliyetlerinin tehdit altında olduğunu ifade eden Kumbul, “Neyse ki, Kaş Turizm ve Tanıtım Derneği ile Ankara Peyzaj Mimarları Odası ve 77 köylümüzün katılımıyla bu otoban projesinin iptali için hukuki süreç başladı.

BU KATLİAMA İZİN VERMEYECEĞİZ

Kumbul, “ÇED raporuna gerek görülmeden” çalışmalarına başlama kararı alınan projenin iptali talebinin 15 gün içinde karara bağlanması gerekiyor. Kaş için çok kritik bir süreç içindeyiz” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i de sessiz kalmasından dolayı kınadığını belirten Kumbul şöyle konuştu: “Hem tarım, hem turizm, hem doğal sit, hem arkeolojik sit alanı. Dünya cenneti Kaputaş plajının üstüne 3 kilometrelik bir viyadük yapmayı nasıl düşünürsünüz? Kaş yaylalarını, tarım alanlarını tahrip etmeyi nasıl içinize sindirirsiniz? Zaten tek tük araç geçen mevcut yollar neyinize yetmiyor? Yol mu yapıyorsunuz yolunuzu mu buluyorsunuz? Döktüğünüz betonlarla gitmesi kolay, ama gidilmek istenmeyecek yerler yapıyorsunuz. Bu katliama izin vermeyeceğiz. Antalya sahipsiz değil” dedi.

Haber: Müzeyyen YÜCE Kaynak:AntalyaKörfez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here