DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, AKP Hükümeti’nin Ulusal İstihdam Stratejisi ile çalışanları yevmiyeli ameleye dönüştüreceğini söyledi.

DİSK Akdeniz Bölge  Temsilcisi Cemal Aybar, basınla  bir araya geldiği tanışma toplantısında ülke ve Akdeniz Bölgesi’yle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aybar, bir önceki yasama yılında sendikaların baskısı sonucu uygulanmayan Ulusal İstihdam Stratejisi’nin, Eylül ayında tekrar emekçilerin önüne koyulacağını uyarısında bulundu. Bölge Temsilcisi Aybar, uygulanmak istenen stratejide,  kıdem tazminatı hakkını, yasal asgari ücret düzenlemesini, kadrolu, tam ücretli çalışma ve emekli olma hakkını ortadan kaldıracak ve çalışanları yevmiyeli ameleye dönüştürecek düzenlemeler yer aldığını söyledi.

Kıdem tazminatı kaldırılıyor
Emek dünyası için kabul edilemez düzenlemeler içeren Ulusal İstihdam Stratejisi’nin sermaye ve OECD, Dünya Bankası ve İMF gibi emperyalist güç odaklarını talepleri doğrultusunda hazırlandığını belirten Aybar, “DİSK olarak babalarımızdan miras aldığımız haklarımızı gasp ettirmeyip, çocuklarımıza aktaracağız” dedi. yapılmak istenen en büyük değişikliğinde kıdem tazminatı konusunda olduğuna dikkat çeken Bölge Temsilcisi Aybar, AKP Hükümetinin kıdem tazminatını kaldırarak fona dönüştüreceğini ve bu fon üzerinden daha önce olmayan vergi kesintisinin yapılacağı kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here