Edirne’de polislerin ÖDP ve TKP İl Binalarına yaptığı saldırıyı kınamak için

yüzlerce kişi bir protesto yürüyüşü düzenledi. ÖDP ve TKP Antalya İl Örgütlerinin çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi Üç Kapılar önünden Cumhuriyet Meydanına kadar, “Baskılar Bizi Yıldıramaz, Faşizme Karşı Omuz Omuza, AKP Susacak Halk Konuşacak” sloganlarıyla yürüdü.

OLGULARI ADIYLA TANIMLAMAK NE ZAMANDIR SUÇ OLDU…
GAZLA-COPLA-ZORBALIKLA NEREYE KADAR?

Milyonlarca yurttaşımızın aylardır sokaklarda yüksek sesle bağırdığı “Hırsız, Katil AKP ” pankartını parti binasına asarak örgütlenme, kendini ifade etme ve protesto hakkını kullanan Edirne İl Binamız dün AKP polisince saldırıya uğramıştır.
Gittiği tüm illerde protestolar ile karşılaşan Tayyip Erdoğan, muhalif siyasi yapıların protesto yapma hakkına karşı polis terörünü devreye sokmaya devam etmektedir.

Ülkeyi kasıp kavuran yolsuzluklar konusunda Tayyip Erdoğan’ın protesto edilmesini engellemek için olağanüstü hal koşullarını devreye sokan emniyet, dün Edirne’de olağan parti çalışmaları için toplanmış arkadaşlarımızı ÖDP binasını basarak gözaltına almıştır.

Erdoğan’ın gelişi ile 30 dakikada arama kararı çıkararak ve il başkanını beklemeksizin ÖDP binasını basan polis; kapıları, camları kırarak gaz bombası atmış, masaları tahrip etmiş, evrakları dosyaları dağıtmış ve 14 ÖDP’li arkadaşımızın yaralanmasına yol açmıştır.

Ne ilginçtir ki darp edilerek gözaltına alınan 14 arkadaşımıza da Edirne Devlet Hastanesindeki muayeneleri sonucunda sağlam raporu verilmiştir. Arkadaşlarımız serbest kaldıktan sonra hastaneye gittiklerinde ise bir arkadaşımızın iki ayağında kırık, birçok arkadaşımızda da darp izine rastlandığına dair rapor verilmiştir.

Edirne’de ÖDP binasının yanı sıra, Erdoğan’ın Çanakkale mitinginde olduğu gibi yine TKP İl binası da hukuksuz bir şekilde basılmış Erdoğan’ın görmek istemediği pankartlar indirilmiş ve TKP’li dostlarımızda gözaltına alınmıştır.

Edirne’de evlerinin balkonundan Erdoğan’ın gelişini izleyen gençler dahi gözaltına alınmıştır. Daha önce bir çok yerde HDP’ye dönük linç girişimlerini adeta seyreden AKP’nin Polisi Erdoğan’ı protesto etmek isteyenleri yada edeceğini düşündüğü kişilere acımasızca saldırmaktadır.
Bütün bu görüntüleri yaratan, parti binamızı tahrip eden kolluk kuvvetleri hakkında Edirne ÖDP İl örgütümüz en kısa sürede yasal işlemlere başvuracaktır.

Erdoğan ve şürekası ne kadar görmek-duymak istemese de, bugün Parti binamızda asılı olan pankartta yazılı olanlar ülkenin tüm sokaklarında, meydanlarında söylenmeye devam etmekte, devam edecektir.

Erdoğan, bu pankartlardan polis operasyonlarıyla kurtulsa da halkın adaletinden kurtulamayacaktır.

Siyaset yapma hakkımıza yönelik bu saldırının tüm sorumluları er geç hesap verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here