Antalya Kadın Platformu üyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü nedeniyle yapacakları miting hakkında BES Antalya Şube binasında bir basın açıklaması yaptılar. Platform adına basın açıklamasını Aynur Seyrek okudu.

18 Kasım Pazar Antalya Kadın Platformu –Panel
Saat 14.00 da Aydın Kanza Kültür Salonu ‘’ Nafakanın Kaldırılması Ekonomik Şiddettir’’ paneli

19 Kasım Pazartesi Antalya Kadın Platformu-Kartpostal gönderimi
Saat 12.30 da Güllük postanesinden tutsak kadınlara kartpostal gönderimi

23 Kasım Cuma Antalya Nar Kadın Dayanışması Film gösterimi

Saat 18.30 BES Antalya Şube Binası- “Çöl Çiçeği”

24 Kasım Antalya Ekmek ve Gül Kadın Grubu-Dayanışma mektubu gönderimi
Saat 12.30 Güllük PTT önü Flormar işçilerine dayanışma mektubu gönderimi

25 KASIM PAZAR ANTALYA KADIN PLATFORMU MİTİNG

SAAT: 14:00 YER: AYDIN KANZA PARKI

ERKEK-DEVLET ŞİDDETİNE KARŞI

Kadınlar sokağa, eyleme, özgürleşmeye!

Kadına yönelik şiddet, her gün farklı şekillerde yaşamlarımıza ve haklarımıza saldırı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kadın katliamları, taciz, tecavüz ve çocuk istismarlarının ardı arkası kesilmiyor.

Derinleşen ekonomik krizin faturasını bizlere ödetmek isteyen Akp iktidarı, boşanma sonrası nafaka hakkımıza dahi saldırarak bizleri daha da yoksullaştırmak istemekte, güvencesizlik ve erkek şiddeti arasında tercih yapmaya zorlamaktadır. İktidarın savaş politikaları biz kadınlara yoksulluk ve gözyaşı olarak yansımakta iken, muhalif kadınlara yönelik tutuklama ve gözaltı terörü ile politika yapma hakkımız engellenmek istenmektedir.

Cezaevlerinde siyasi tutsak kadınlar baskı ve tacize maruz kalmakta, birçok kadın çocuğunu cezaevi koşullarında büyütmek zorunda bırakılmaktadır.Devletin Kadın Politikalarına ve Erkek Şiddetine Karşı sessiz kalmıyor; kadınlar Olarak Kendi Sözümüzü Söylemek için Sokağa Çıkıyoruz!

Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize sahip çıkmak için; sömürüye,milliyetçiliğe, militarizme, homofobiye ve savaşa karşı kadınların mücadelesini ve dayanışmasını yükseltmek için alanlaraçıkıyoruz.

LGBTİ’lerin temel hak ve özgürlükleri anayasal güvence altına alınmadığı sürece nefret cinayetlerinin sonunun gelmeyeceğini biliyoruz ve homofobiye-transfobiye karşı ses çıkarıyoruz!

Şiddetsiz bir dünya talebimizi daha güçlü haykırmak için bütün kadınların sesini,sesimize katmaya çağırıyoruz!

Yaşasın kadın dayanışması!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here