25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü
etkinlikleri kapsamında, 25 Kasım Kadın Platformu, “Şiddete ve savaşa karşı kadınlar ferman yazıyor” pankartı ile Dönerciler Çarşısındaki  Hamam önü diye bilinen alanda stant açtı. Baskılara maruz kalan, şiddete uğrayan kadın ve LGBT bireylerine yönelik dövizlerin açıldığı stantta savaş alanlarında çekilmiş bazı fotoğraflarda sergilendi.

Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan kadınlar, sloganları ve ıslıklarıyla kadınları, AKP’nin kadın bedeni ve yaşamı üzerinden kurduğu denetime, erkek egemen politikalarına ve nefret cinayetlerine karşı 25 Kasım’da eyleme ve özgürleşmeye çağırdı. Stantta halka açılan ve görüşlerini yazmaları istenilen kağıtlara, genellikle savaşın son bulması, barışın ülkede hakim olması, kadınlara ikinci cins muamelesinin yapılmaması istekleri yazıldı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde çamaşırhanede kazan patlaması sonucu yaşamını yitiren kadınlara dikkat çekerek iş cinayetlerine sessiz kalınmayacağını belirten kadınlar, Antalyalı kadınları 25 Kasım’da Aydın Kanza Parkı’ndan başlayacak olan meşaleli yürüyüşe çağırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here