Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Şubesi’nde 5 Kasım 2017 Pazar günü kadınlara şiddet uygulayan yöneticilere gereğinin yapılması için kadınlar, DİSK Genel Merkez Yönetim Kuruluna çağrıda bulundular.

İlk olarak Dev Turizm İş Binasına giden kadınlar,  Genel Merkezde Mustafa Yahyaoğlu’nun olmaması nedeniyle Genel Sekreter Muzaffer Koç ile görüşerek bu şiddet hepimize vurgusu yaptıktan sonra; Güllük Caddesindeki PTT’den DİSK Genel Merkezine fax çektiler.

Sendika binası içinde kadınlara fiziki şiddet uygulayan başta Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu olmak üzere, Genel Sekreter Muzaffer Koç, Antalya Merkez Şube Başkanı Metin Karagöz ve Antalya Merkez Şube Yöneticisi Musa Erdem için acilen gerekli sürecin başlatılmasını DİSK Genel Merkez Yönetim Kurulundan talep eden kadınlar, sürecin takipçisi olacaklarını ve sonuç alıncaya kadar eylem ve etkinliklerini sürdürmekte kararlı olduklarını ifade ettiler.

DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) GENEL MERKEZİNE
İSTANBUL

Uzunca bir süredir Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nda Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu ve çevresindeki birkaç kişinin Eş Genel Başkanı Didem Erkıvanç Türkay’ a mobbing ve sözel şiddet uyguladığı tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir.

Son olarak 5 Kasım 2017 Pazar günü Dev Turizm İş Antalya Şubesi’nde usulsüz bir şekilde yapılmak istenen delege seçiminde, Didem Erkıvanç Türkay ve Peri Özay Albayrak fiziki şiddete maruz kalmışlardır. Peri Özay Albayrak itilerek sırtına Didem Erkıvanç Türkay ise omzuna ve bacağına darbe almıştır.

Kadına yönelik bu tavrı protesto ediyorum. Aynı zamanda DİSK Genel Merkez Yöneticiliği yapan Mustafa Yahyaoğlu’nun kadınlara yönelik bu tavrı DİSK ve ilkelerine yakışmamaktadır.
Sendika binası içinde kadınlara fiziki şiddet uygulayan başta Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu olmak üzere, Genel Sekreter Muzaffer Koç, Antalya Merkez Şube Başkanı Metin Karagöz ve Antalya Merkez Şube Yöneticisi Musa Erdem için acilen gerekli sürecin başlatılmasını talep ediyorum.

Gereğini yapmak üzere DİSK Genel Merkez Yönetimini acil olarak göreve çağırıyorum.
Saygılarımla

Adres:                                                                 İsim Soyisim ve İmza

DİSK Genel Merkezi
Faks: (0212) 240 42 09 ve (0212) 296 91 24
Eposta: [email protected]
Adres: Dikilitaş Mahallesi Eren Sokak No:4, Beşiktaş, İstanbul
Tel: (0212) 291 00 05 – 291 00 06 – 258 19 66 – 258 19 67 GSM: 0533 276 47 23

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here