Antalya Kadın Platformu üyeleri, Güllük PTT’den tutuklu ve hükümlü kadınlara dayanışma kartı gönderdiler.

Güllük PTT önünde toplanan kadınlar, “Tutsak Kadınlara Özgürlük, Yaşasın Kadın Dayanışması” pankartı arkasında toplanarak, basın açıklaması yaptılar. Kadınlar adına Basın açıklamasını BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol okudu.

Her sene olduğu gibi bu 25 Kasımda da , alanlarda olacaklarını söyleyen Devrim Mol, “Biz kadınlar el ele şiddete, tacize ve tecavüze hayır demek için yapacağımız etkinliklere Antalya’daki tüm kadınları davet ediyoruz.” dedi.

Gönderecekleri dayanışma kartlar ve mektupların tutsak kadınlarla dayanışma amaçlı olduğunu ifade eden Devrim Mol, “Ezilmişliğe ve sömürüye karşı tüm insanlığın onuru için mücadele ederken hapse atılan, insanlık dışı koşullarda tutulan, hasta kadın tutsaklar başta olmak üzere tüm kadın tutsakların serbest bırakılmasını istiyoruz!” şeklinde konuştu.
.
Basına ve Kamuoyuna ;
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele günü, Mirabel kardeşlerin ülkelerinde 31 yıl süren diktatörlüğe ve erkek devlet şiddetine karşı direnişinin kadınlara mirasıdır.

Dünyadaki sömürü ve baskı düzeni ülkemizde de, AKP’nin dinci muhafazakâr örtüsüyle bütünleşerek gelişiyor, cemaat/tarikat yapılarıyla örülü, baskı, sömürü, eşitsizlik ve ayrımcılık zeminleri üzerinden her an yeniden inşa ediliyor. AKP Türkiye’sinde gericilik, kadın bedeni üzerinden şekillendirilerek, başta kadınlar olmak üzere tüm toplumu kuşatıyor.

Şiddetin tüm biçimleri toplumsallaştırılıp meşrulaştırılırken, var olan mekanizmalar OHAL ve KHK’larla yeniden, yeniden üretiliyor, kadınların, temel haklarından “özgürlük, kendini var etme ve yaşam hakkını” engelliyor.

Bizler bugün özgürlükleri elinden alınmış tutsak kadınlarla dayanışma amacıyla kartlarımızı göndermek için bir araya geldik.

Ezilmişliğe ve sömürüye karşı tüm insanlığın onuru için mücadele ederken hapse atılan, insanlık dışı koşullarda tutulan, hasta kadın tutsaklar başta olmak üzere tüm kadın tutsakların serbest bırakılmasını istiyoruz!

Her sene olduğu gibi bu 25 Kasım da” Vardık, Varız, Var olacağız” demek için sokakta olacağız. Biz kadınlar el ele şiddete, tacize ve tecavüze hayır demek için yapacağımız etkinliklere Antalya’daki tüm kadınları davet ediyoruz. Kadınlar birlikte güçlü birlikte umutlu.

Yaşasın kadın mücadelesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here