Emek Partisi Antalya İl Başkanı Sadık Türk, parti binalarında düzenlediği basın toplantısında “Cumhurbaşkanı, başbakan başta olmak üzere bu meşru olmayan ilişkilerde adı geçen tüm siyasiler istifa etmeli, kirli ilişkilerin tamamı halka açıklanmalı; adı geçen herkes bulaştığı kirli işlerin hesabını vermelidir.” dedi.

Demokratik bir ülkede bu kirli ilişkilerin açığa çıkmasının  hükümetleri düşürdüğünüvurgulayan Sadık Türk, ” Ortaya çıkan belgeler hesap vermeyi gerektirmektedir. Bütçe açıklarının yükünü taşıyan, bunun için her gün dolaylı vergi ödemek zorunda kalan emekçilere hesap verilmeli, yasadışı yollarla “ticaret” yapan sorumlular yargılanmalıdır.Ancak AKP son beş yılda açığa çıkan yolsuzluklardan bir biçimde sıyrılmayı başarmıştır. Fakat artık mızrak çuvala sığamaz olmuştur.” şeklinde konuştu

“O HALE SON/ İSTİFA EDİN, HESAP VERİN!

07 Haziran 2015 de yapılan seçim sonucunu tanımadılar. Halkın iradesini hiçe saydılar.

Dipçik ve şiddet sarmalında yapılan 01 kasım seçimi ile yeniden şaibeli bir konumda koltuklarına oturdular.

16 Nisan 2017 de yapılan referandum sonuçlarını da hile, hurda alavera dalavere ile kendi lehlerine çevirdiler.

Halkın sandığa ve seçime olan güvenlerini sarstılar.

17-25 aralıkta ortaya saçılan ayakkabı kutularındaki çil çil dolarları, ortaya saçılan kirli işlerin pis kokularını halkın unuttuğunu sandılar.

Ortakları “fetö” nün darbe girişimine dört elle sarılarak olağan üstü halle ülkeyi kuralsız kaidesiz yasasız hesapsız yönetmenin yolunu BULDULAR.

O HALİDE UZATTIKCA UZATIYORLAR.
BİZDE BU O HAL NEDEN BÖYLE UZATILIR DİYE KENDİMİZE SORUYORDUK.
CEVABINI VERDİLER.

OHAL OLUNCA GREVLERİ ERTELEDİLER, İŞCİLERE EMEKCİLERE EN AZ ÜÇRETİ REVA GÖRDÜLER. 10 binlerce kamu emekçisinin, akademisyenin işine son verdiler

AMA DAHADA DA ÖNEMLİSİ KİRLİ İLİŞKİLER AÇIĞA ÇIKMASIN, KİMSE HESAP SORMASIN DERDİNDELERMİŞ.

BU TEKCİ ZİHNİYETİ BİRİLERİ HEP KANDIRIRKEN VE BUNU AKP NİN BAŞKANI VE CUMHUR BAŞKANI BİZAT İKRAR EDERKEN BELLİKİ HALKIN ARTIK “KANDIRILMIŞLIĞA KANMAYACAĞINDAN KORKMAKTALAR”. O HALİDE BU NEDENLE SÜREKLİ UZATMAKTALAR.

AMA NE YAPARLARSA YAPSINLAR KİRLİLİK BİR YERLERDEN FIŞKIRIYOR. İLTİHAP BİRYERLERDEN PATLIYOR.

Şimdi MAN ADASI, PANAMA, NİJERYA, MALTA ADASI BANDRALI ADLANDIRMASI SİZE DE TANIDIK GELİYORMU

İSTİFA EDİN, HESAP VERİN!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın oğlu, eniştesi, dünürü, kardeşi ve siyasi yandaşlarının ortaya çıkan off-shore hesap belgeleri, ücretinin önemli bir kısmı vergi için kesilen, alınan her hizmete dolaylı ek vergilerin bindirildiği bir ekonomik sistemde iktidara yakın olanların, akrabaların, yandaşların gemilerinin nasıl yürütüldüğünü bir kez daha açığa çıkarmıştır.

Bu gemilerin nasıl yürüdüğü 17-25 Aralık’ta ve Binali Yıldırım’ın oğlunun vergiden muaf ticari ilişkilerinde de görüldü. Nihayet ABD’de açılan Reza Zarraf davasında da aynı kirli işlerin uluslararası boyutu iddianamelere yansıtılmıştır. İran ambargosunu delmek için ulusal yasalar ve uluslararası anlaşmalar bypass edildi. Bunun karşılığı ise dağıtılan rüşvetler, ayakkabı kutularında saklanan paralar, bakanlara hediye edilen yüz binlerce lira tutarındaki saatler olmuştur.

Öyle anlaşılıyor ki, rüşvet, yolsuzluk ve irtikap bir devlet “yönetme sanatı” ve diplomasi haline getirilmiştir.

İktidar gücünü kullanarak kişisel zenginleşme, kaynağı şaibeli kazancı vergiden kaçırma bunu da ticaret olarak adlandırmak AKP döneminin ekonomi politikası olmuştur.

Halk milli ve yerli ekonomik hamlelerin yapıldığı iddiasıyla oyalanırken yandaşlar ve akrabalar gayrı milli kazançlar elde etmişler, vergi kaçırmışlardır.

Ortaya çıkan belgeler hesap vermeyi gerektirmektedir. Bütçe açıklarının yükünü taşıyan, bunun için her gün dolaylı vergi ödemek zorunda kalan emekçilere hesap verilmeli, yasadışı yollarla “ticaret” yapan sorumlular yargılanmalıdır.

Demokratik bir ülkede bu kirli ilişkilerin açığa çıkması hükümetleri düşürür. Ancak AKP son beş yılda açığa çıkan yolsuzluklardan bir biçimde sıyrılmayı başarmıştır. Fakat artık mızrak çuvala sığamaz olmuştur.

Cumhurbaşkanı, başbakan başta olmak üzere bu meşru olmayan ilişkilerde adı geçen tüm siyasiler istifa etmeli, kirli ilişkilerin tamamı halka açıklanmalı; adı geçen herkes bulaştığı kirli işlerin hesabını vermelidir.

SADIK TÜRK
Emek Partisi
Antalya İl Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here