Isparta Birleşik Haziran Hareketi, Haziran yürütme kurulu üyesi Alper Taş ve CHP Antalya milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’nın katılımıyla ‘Hayır’ı dalga dalga çoğaltmak için buluştu.

Moderatörlüğünü Dr.Metehan Akbulut’un yaptığı panelde, Türkiye’nin hak, hukuk, emekten yana olan insanlara ihtiyacı olduğunu fakat mevcut iktidarın meclisi işlemez hale getirip, kontrol altına almaya çalıştığını söyleyen, Dr. Niyazi Nefi Kara “Başkanlık bilinçli olarak yönetimin bir kişinin eline verilmesi ve aynı zamanda emperyalist projedir. Bütün anayasa değişikliklerinde ekonomik bunalımlar, ardından bir savaş ortamı ve devamında darbe gelmektedir. Biz insanların anlamasını istemedikleri anayasa maddelerini anlatmaya çalıştık ve belirli oranda başardık. Bu ülkenin en zorlu dönemlerinde doğru kararı millet veriyor. Sabah buraya gelirken bir sis vardı ve bu sis dağılacak. Bu sisi Ispartalılar dağıtacak” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

“Hayır” dalga dalga yayılıyor
Hayır’ın nasıl örgütlenebileceği hakkında konuşan Haziran yürütme kurulu üyesi Alper Taş “Hayır hareketi bir tabana kuvvet hareketidir. Çalışma yapan arkadaşlar gözaltına alınıyor cezalarla uğraşıyor ancak buna rağmen “Hayır” dalga dalga yayılıyor. Bir safta hayır var, diğer safta evet var. Evet’i devlet örgütlerken, en altta olan bizler yani halk Hayır’ı örgütlüyor. Bu referendum da amaçlanan, hem sistemi hem de rejimi değiştirmektedir” dedi.

Bizim sevgimiz memlekete olan sevgimizdir
Akp’nin tutumunun zaten fiili başkanlık seçimiyle varolan siyasal islamcı rejimi anayasada da uygulamak istediğini sözlerine ekleyen Taş, “Biz solcuyuz sosyalistiz ve bunu söylemekten hiçbir zaman geri durmadık. Bizim halkımızın diniyle hiç bir zaman bir sorunumuz olmadı, fakat bizler siyasal islama karşıyız. 2010 referandumunda bize ülkeye demokrasi gelecek, ekonomi büyüyecek, işsizlik azalacak dediler ve hiçbir şey değişmedi. Bugün de diyorlar ki yıpranan yargı yükselişe geçecek, yargıyı kim yıprattı? Bırakın ülkeyi tek parti devletine götürmeyi, tek adam dönemine götürüyor. Bir ülkenin iradesi kim olursa olsun bir insanı eline teslim edilemez. Işçiler, doğa daha fazla sömürülsün diye bu kararları istiyorlar. Bu mesele ülke diktatörlüğe doğru gidiyor, buna evet mi, hayır mı diyeceğiz asıl mesele budur. Biz hayırı memlekete olan sevgimizden diyoruz. Bizim sevgimiz memlekete olan sevgimizdir” diyerek sözlerini bitirdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here