Devrimci Turizm İş Sendikası Genel Merkezi üyeleri İsmail Yılmaz’ın çalıştığı Sherwood Otel’de

otel yöneticilerince alı konulmasını ve darp edilmesini yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.

Otel önünde toplanan Dev Turizm -İş üyeleri adına konuşan Genel Başkan Mustafa Yahyaoğlu ” Şu an önümüzde durduğumuz otelde dün bir skandala şahit olduk. Sherwood Brezees Resort Otel’de resepsiyonist olarak çalışan ve üyemiz olan İsmail Yılmaz saatlerce otel yönetimi tarafından alıkonulmuş, darp edilmiş ve zorla senet imzalatılmaya çalışılmıştır.

Otel yönetiminin iddialarına göre otel hesaplarında çıkan açıktan bütün önbüro çalışanları ve üyemiz İsmail Yılmaz sorumlu ilan edilmeye çalışılmıştır. Bu iddiaların hepsi asılsızdır. Otel yönetimi kanıtlayamadığı iddialardan işçileri sorumlu tutmaya çalışmıştır ve hiçbir şekilde hukuki olmayacak şekilde üyemiz İsmail Yılmaz’ı saatlerce otelin zemin katında zorla alıkoymuştur. Üyemiz İsmail Yılmaz bizzat otelin Güvenlik müdürü olan Arif isimli şahıs tarafından darp edilmiş ve İnsan kaynakları müdürü Emrah isimli şahıs tarafından da tehdit edilmiştir” dedi

Mustafa Yahyaoğlu “Bu olayla görüyoruz ki turizm patronları ve yönetimleri artık sadece sömürmüyor bir de artık işçi üzerinde kurduğu psikolojik baskıyı fiziksel baskıya çeviriyor.
Turizm işçilerinin bütün bu sömürü çarkından kurtulmak için çözümü tektir: Sendikalı olmak, sendikalı olarak mücadele etmek! Biz Devrimci Turizm İşçileri Sendikası olarak bu mücadelenin içindeyiz ve hiçbir üyemizin bu şekilde bir muameleye maruz kalmasına izin vermeyiz.

Biz Devrimci Turizm İşçileri Sendikası olarak başta üyemiz olan İsmail Yılmaz ve işten çıkarılan önbüro işçilerinin arkasındayız. Onları haklı oldukları bu mücadelelerinde yalnız bırakmayacağız. İsmail’i zorla alıkoyarak darp eden bütün sorumlular adalet tarafından cezalandırılana kadar bu mücadelenin takipçisi olacağız” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here