Bir yıldır düzenli maaş alamayan Antalya Büyükşehir Belediyesine taşeron firma üzerinden hizmet veren temizlik işçileri,

çöp araçlarının kontağını kapatarak eylem gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğünde çalışan yaklaşık 100 işçi, bir yıldır düzenli maaş alamadıkları için  temizlik şantiyesi önünde eylem yaptı. Belediyeye ait çöp kamyonları ile göreve çıkmayan şoförler ve temizlik işçileri, daha sonra oturma eylemi gerçekleştirdi.

İşçilerden Münir Çalışkan, bir yıldır düzenli olarak maaş alamadıklarını ifade ederek çok kötü durumda olduklarını söyledi. Maaşlarının düzenli yatmaması nedeniyle borç içinde olduklarını belirten Çalışkan, “Belediye ve taşeron firma yetkililerinden cevap alamıyoruz. Biz de kontak kapattık. Çöp araçları çalışmıyor şu an. Kentteki çöpleri toplayan kimse yok. Maaşlarımız ödeninceye kadar eylem devam edecektir” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü Temizlik Şube Müdürlüğüne bağlı 40 temizlik işçisi de son 3 aydır maaş alamadıkları için  iş bırakma eylemi yaptı.

Toptancı Hal Müdürlüğü önünde toplanan işçilerden Ayhan Avcı, 90 gündür maaş alamadıklarını belirterek, “Belediye para yatırdığında çalışacağız. Mağdur durumdayız. Yetkililerden yardım istiyoruz” diye konuştu.  İşçiler, maaşları ödeninceye kadar eylemlerine devam edeceklerini söylediler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here