Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı taşeron firmalarda çalışırken

işten atılan işçi ve aileleri eylem gerçekleştirdi.

Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan işçi ve ailelerine Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) üyeleri de destek verdi.

Kapalı Yol Halk Bankası önünden Antalya Büyükşehir Belediyesine kadar sloganlarla yürüyen yüzlerce kişi adına basın açıklaması yapan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, Büyükşehir Belediyesinden haksız biçimde yaklaşık bin kişinin işten çıkarıldığını vurguladı. Birçok işçinin ya telefonla ya da noter kararıyla işine son verildiğini ileri ifade eden Karakurt, bu yanlışlıktan bir an önce dönülmesi gerektiğini söyledi.

Belediyeden çıkarılan birçok işçinin mağdur olduğunu, bazılarının kiralarını dahi ödeyemediğini ifade eden Karakurt, “İşten çıkarılmalarla ilgili 10 bin dilekçeyi belediyeye vereceğiz. Pazartesi gününe kadar cevap bekleyeceğiz. Cevap alamazsak imza kampanyası, oturma eylemi ve protestolara devam edeceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ile görüşme talebinde bulunduklarını dile getiren Karakurt, “Biz kimseden bir şey istemiyoruz, sadece işlerinden haksız şekilde çıkarılan işçilerin haklarını savunuyoruz. Bütün işçilerin taleplerini tek tek not alarak yetkililere iletmek istedik. Bu bir ekmek ve gelecek davasıdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here