Antalya HDK Meclisi,  Sinop’da ırkçı faşist saldırganlığı ve Sinop Emnniyeti’nin

saldırganları kayırmasını Güllük PTT önünde yaptığı basın açıklamasıyla kınadı. HDK Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Fatma Gül Bozkaya ; “ Barış için eşitlik, çözüm için müzakere kampanyamız nedeniyle aralarında HDK milletvekillerinden Ertuğrul Kürkçü, Levent Tüzel, Sabahat Tuncel ve Sırrı Süreyya Önder’in, HDP ve HDK yöneticilerinin de bulunduğu heyetimiz Sinop’ta ırkçı faşist saldırıyla karşılaştı.” dedi.

Bozkaya “Polisin sözde koruma altına aldığı öğretmen evi bahçesine korkuluklardan atlayarak giren attıkları taşlarla ve sopalarla heyetimizin arabalarını da tahrip eden saldırganlar gözü dönmüş bir şekilde bildiğimiz bir oyunu biz kez daha tezgahlamaya çalıştılar. Bir linç havası yaratmayı hedeflediler.” dedi.

“Sinop’ta HDK milletvekillerine ve yöneticilerine yönelik bu saldırıya karşı sessiz kalmayacağız” diyen Bozkaya, “ Bu akşam başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana  ve Diyarbakır olmak üzere HDK Meclisleri her tarafta sokağa çıkıyoruz.” dedi.

HDK Antalya Meclisi sabah saatlerinde KESK’e yönelik baskınları protesto etti. Açıklama PTT’den İç İşleri Bakanlığına yollanan faxla  ve sloganlarla sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here