5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır mitingi alanında binlerce kişinin öldürülmesini hedefleyen ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen demokrasi ve özgürlüklere tahammül edemeyen faşist çetelerin bombalı saldırılarına karşı insanlığa ve barışa sahip çıkmak için Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yaptı.

Sık sık ” Yaşasın halkların kardeşliği” “Barış Hemen Şimdi” “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını KESK dönem sözcüsü Kadir Öztürk okudu.

” Faşizmin kanlı ve karanlık yüzünü dün Diyarbakır’da bir kez daha gördük” diyen Öztürk, ” Kitlelerin üzerine bombalarla, silahlarla saldıranlar ve saldırı emrini verenler bilmelidir ki özgürlüklerimizi de demokratik haklarımızı da kullanmaktan asla vazgeçmeyeceğiz ” şeklinde konuştu.

“Biz, ülkemizde kardeşlik ikliminin egemen olması için bize uzatılan barış elini bırakmamak üzere tutuyoruz. Kardeşlik, demokrasi ve özgürlük mücadelesini vakur bir duruşla savunan Diyarbakır halkı bize bu değerlere ölümüne sahip çıkılacağını bir kez daha göstermiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here