Eğitim Sen Antalya Şubesi  tarafından  her yıl geleneksel olarak düzenlenen kompozisyon yarışmasının

ödül töreni. ANSAN’da yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan şube başkanı  Nurettin Sönmez “Bu yıl yarışmanın konusunu ‘insan haklarıyla insandır’ olarak belirledik. Çünkü dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde insan hakları ihlallerini yoğunlaştı” dedi. AKP iktidarının her geçen gün artan gerici saldırılarının sanat ve kültürel etkinlikler üzerinde de yoğunlaştığına dikkat çeken Sönmez, bu tür etkinliklerin bu anlamda yapılmasının önemli olduğunu vurguladı. Eğitim Sen ekonomik, demokratik haklar için mücadele etmesinin yanı sıra kültür sanat çalışmaları da yaparak gençlerimizin geleceğine bu anlamda da sahip çıkıyor.

Bu yıl ki konusu  “İnsan Haklarıyla İnsandır” olan  kompozisyon yarışmasında Erünal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Ferdane Asena GÜVENBAŞ birinci, Dr.İlhami Tankut And.Lisesi öğrencisi Seher CANDEMİR ikinci, Yavuz Selim Lisesi öğrencisi Aylin Irmak DURAN üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine ödülünü Nurettin Sönmez verdi. Bununla birlikte 12 öğrencimizin eserleri mansiyon aldı. Yarışmanın birincisi eserini katılımcılarla paylaşan Ferdane Asena GÜVENBAŞ büyük alkış aldı.

 

Dereceye Giren Eserler                                                                                                                            

 

Adı Soyadı                                            Eserin Adı                                                       Okulu

1.Ferdane  Asena GÜVENBAŞ      İnsanlığın Yüce Kavgası                                             Erünal Sos. Bil.Lisesi

2.Seher CANDEMİR                       İki Özgürlük Arasında                                    Dr.İlhami Tankut And.L.

3. Aylin Irmak DURAN                   Deryayı Bilmeyen Balık                                 Yavuz Selim Lisesi

Mansiyon Alan Eserler

Adı Soyadı                                         Eserin Adı                                                                        Okulu

Emre ÖRS                                           İnsanlık İçine İnsanlık Konan Şey                              Levent Aydın And.L.

Çağan KARAMAN                           Ötekileştirilenler ve Hakları                                       Muratpaşa L.

Hörü Kaynak                                     Hak Sudur,Topraktır,Havadır,Ateştir                      Erünal Sos.Bil.L.

Aslıhan ERBEY                                   Siyah Perdenin Ardındaki Güneş                             Erünal Sos.Bil.L.

Gülsüm SEZER                                 Hafızası Olmayan Yer Yaşanacak Yer midir?         Erünal Sos.Bil.L.

Arzu YILMAZ                                     Doğal Haklar                                                                     Erünal Sos.Bil. Lisesi

Ayşegül ORKUN                                              Hak Verilmez Alınır                                                        Antalya Lisesi

Sevda GÜBEŞ                                   Hepimiz Farklı Renge Sahibiz                                     Ant.Baro Mes.L.

Cansel YILMAZ                                 İnsan Haklarıyla İnsandır                                              Muratpaşa L.

Esra KARAKAYA                                               Her şeye Rağmen                                                           Kumluca L.

Merve ÇELİK                                     Yaşanır Bir Dünya İstiyoruz                                         Gazipaşa METEM

Huriye KARTAL                                 Bilenle Bilmeyen Bir Olur Mu?                                  Manavgat Sezer And.L.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here