Birleşik Haziran Hareketi Formu yüzlerce kişinin katılımı ile Antalya Mimarlar Odası salonunda toplandı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

 SONUÇ BİLDİRGESİ OKUNMASINI  İZLEMEK İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Moderatörlüğünü Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer’in yaptığı forum, Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Koordinasyonundan Hakan Gülseven’in süreç ile bilgilendirmesi ile başladı.

Forum’da söz alan onlarca kişi mücadelenin içinde yan yana duranların artık içiçe geçmesi gerektiği, halkın eylemi ve sözünü çoğaltması gerektiğine vurgu yaptılar.

“Sadece toplanıp forumlar yapmayacağız, bir direniş hareketi yaratacağız.” diyen konuşmacılar “2013 Haziranıyla yeni yaşam filizlerini umutları büyütenler olarak; Birleşik Haziran Hareketi forumlarında, sokaklarda, meclislerde bu umudu yeniden yeşertmeye kararlı olduklarının altını çizdiler.
Antalya geçici koordinasyonunda görev alacaklarında belirlendiği forum sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erdi.

16 Kasım 2014 Antalya Forumu Sonuç Bildirgesi

AKP rejiminin mezhepçi faşist baskısı ile ülkenin tüm kaynaklarına yağma ve talan yoluyla el konuluyor.

Toplumun tüm özgürlükçü-ilerici birikimi dini baskı altında yok edilmeye çalışıyor.

Bizler,
Gericiliğe, faşizme, emperyalizme, piyasacı yağma düzenine ve bunları bugün temsil eden AKP rejimine karşı,

Eşitlikçi özgürlükçü, bağımsızlıkçı, laik, kamucu, dayanışmacı, yeni toplumsal bir düzenin kurucu iradesini birleşik bir direnişle yeniden inşa etme kararlılığındayız.

Ve bizler ülkemizin bugününe ve geleceğine sahip çıkmanın direnmekten ve halkın birleşik örgütlü mücadelesinden geçtiğini çok iyi biliyoruz.

Bizler,
2013 Haziranıyla;

Herşeyin kirlendiği umutsuzluğun hakim olmaya başladığı bir zamanda, değiştirmenin mümkün olduğunu gördük.

Barikatlar kurduk. Ama barikatların ardında dayanışmacı-paylaşmacı bir hayat da kurduk. Onların zalimliği karşısında insanın ne de güçlü olabileceğini gösterdik.

Haziran, bir direniş değildi sadece bir ülke tahayyülüydü, hayaliydi. Biz hayallerimizi yarım bırakmamak için Haziran’dayız.

Hayallerimize giden yolun sokaktan geçtiğini bildiğimiz için yeniden Haziran’dayız, Haziran’ı yeniden üretmek ve çoğaltmak için buradayız.

Solun tüm örgütlü güçlerinin birlikteliğini içeren ama onun ötesinde asıl olarak tüm direnme eğilimlerini ve tüm direnen kesimlerin ortak sözü ve eyleminin hareketini kurmak için yola çıkıyoruz.

Şimdi, Haziran’da TOMA’ların önündeki direnişimizi, barikatların ardında büyüttüğümüz yeni yaşam filizlerini, umutlarımızı ve hayallerimizi birlikte çoğaltmak için Antalya’dan da yola çıkıyoruz.

Yolumuz açık olsun hepimize kolay gelsin

Antalya Birleşik Haziran Hareketi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here