ÖDP İl Başkanı Zeynel Ergen ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Akaydın’ı

makamında ziyaret ederek Fener Mahallesi’ne üst geçit yapılması için topladıkları imzaları teslim ettiler.

Halkın talebi

Oldukça samimi bir havada geçen ziyaret sırasında ÖDP İl Başkanı Zeynel Ergen, Fener Mahallesi Tekelioğlu Caddesi’nde bulunan Kent Meydanı ile Astur Siteleri arasında ciddi bir araç ve yaya trafiği olduğunu belirterek, “Buraya  yürüyen merdivenli bir üstgeçit yapılması bölge halkının acil  talebi. Bölgede bir semt polikliniği, iki okul, belediye hizmet binası ve AVM’ler var. Gerek yaya gerekse araç trafiği açısından büyük bir yoğunluk olması nedeniyle çok sayıda kaza oluyor” dedi.

Çalışma yürütülüyor

ÖDP’ye duyarlılığı, halkın sorunlarıyla ilgilenmesinden dolayı teşekkür eden Başkan Prof.Dr. Akaydın, “Sorunun farkında olduklarını ve çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade ederek, Antalya’ya yeni üst geçitler yapılmasına ise kent dokusu açısından sıcak bakmadıklarını söyledi. Araçların kavşağa yaklaştıklarında yavaşlamaları için uyarı işaretleri ve ışıklarını ilk aşamada yerleştireceklerini vurgulayan Prof.Dr. Akaydın yaya ve sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Yaklaşık bir saat güren görüşmede kentte yaşanan diğer sorunlar ve halkın istekleri konusunda  karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here