Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü, Muratpaşa İlçesi Fener Mahallesine üst geçit yapılması için

imza kampanyası başlattı

Fener Mahallesi, Kent Meydanı’nda stand kurarak Tekelioğlu Caddesi üzerinde bulunan Muratpaşa Belediyesi kavşağına üst geçit yapılması için  kampanya başlatan ÖDP Antalya İl Örgütünün topladığı imza sayısı üç bini geçti.

Halkın talebi

“Üstgeçit İstiyoruz” talebiyle imza toplayanlardan ÖDP Lara Birimi Sorumlusu Diş Hekimi Ayşen Akbulut, isteklerinin sürekli yaşanan kazaların ve ölümlerin artık sona ermesi olduğunu söyledi. Yetkililerin bir an önce üst geçit yapılması için gerekli çalışmaları başlatmalarını isteyen Dt.Akbulut, “Üst geçit istediğimiz bölgede alışveriş merkezleri ve okullar var. Çok yoğun insan ve araç trafiği yüzünden ölümle de sonuçlanan kazalar sürekli oluyor. Üst geçit talebi ise  mahalle halkından geldi. Bizde ÖDP Lara Birimi olarak bu talebi imza toplayarak somutlaştırdık.” şeklinde konuştu

Sorun acilen çözülmeli

Üç gün içinde üçbinin üzerinde toplanan imzanın sorunun aciliyet ve öneminin bir göstergesi olduğunun altını çizen Dt.Akbulut, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin biran önce bu sese kulak vererek üstgeçit için harekete geçmesini istedi.

Kampanyayı haftasonuna kadar sürüdüreceklerini belirten Dt.Akbulut, “26 Şubat 2013 Pazartesi günü ise topladığımız imzaları Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teslim edeceğiz. Sorun çözülene kadar da sürecin takipçisi olacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here