Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesinde Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak başlatılan inşaatın, İmam Hatip yapılmak istenmesine öğrenci velilerinin tepkisi çığ gibi büyüyor.

Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak başlatılan inşaatın, İmam Hatip yapılmak istenmesine karşı çıkan öğrenci velileri, Güzeloba pazarında imza kampanyası başlattı. Veliler, pazara gelen vatandaşlara Güzeloba’nın İmam Hatip’e değil, Ortaokula ihtiyacı olduğunu anlattı ve destek istedi.

Eğitim Sen destekliyor

Güzeloba pazarında bir araya gelen velilere Eğitim Sen Antalya Şubeside destek veriyor.

Pazar yerinde okulun ek binasının İmam Hatip olmaması için stant kurarak imza kampanyası başlatıldı. Çok sayıda velinin katıldığı etkinlikte pazara gelen vatandaşlardan da büyük destek geldi. Velileri destekleyen pazar esnafı da zaman zaman ‘biz imam değil öğretmen istiyoruz’ sloganları attı. Ayrıca gönüllüler de apartmanları dolaşarak bildiri dağıtıyor ve imza toplamaya devam ediyor.

Basın açıklaması yapıldı

LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM TALEBİ

“Çocuklarını imam olarak yetiştirmek isteyen veliler için çok sayıda imam hatip okulu vardır. İmam hatip isteyenler istediği her yerde kayıt yaptırabilir. Ama biz adresimiz dışında okula kayıt yaptıramayız. Bizim talebimiz 28 derslikli Güzeloba Ortaokulu öğrencilerinin hiç dağılmadan yeni binada eğitimlerine devam etmeleri ve yeni okulun Güzeloba Ortaokulu olarak açılmasıdır. Çocuklarımızın laik ve bilimsel eğitim almaları için okullarımızın İmam Hatip Okullarına, sınıflarımızın İmam Hatip sınıflarına dönüşmemesini istiyoruz.”

Güzeloba pazar yerinde kurdukları standlarda imza toplayan veliler sonuç alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirttiler.

Güzeloba’nın Muratpaşa İlçesi’nin en büyük mahallesi olduğunu ve bölgede ki ortaokulun kapasitesinin yetersiz kaldığını kaydeden veliler, “Bizim çocuklarımız 50’şer kişilik sınıflarda zor şartlarda okumaya çalışırken buraya boş sınıfların olacağı İmam Hatip açılmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Umuyoruz yetkililer bu konuda verdikleri kararı yeniden gözden geçirirler. Öğrenci velileri olarak bu karar geri alınıncaya kadar imza toplamaya ve tepkimizi göstermeye devam edeceğiz. Güzeloba’nın İmam Hatip’e değil, ortaokula ihtiyacı olduğunu yüksek sesle haykırıyoruz” diye konuştu

1 Yorum

  1. Evet bende bir öğrenci velisi olarak imamhatipe güzelobada karşıyım mevcut sınıflarımız fazla öğrenci ile dolu bu doluluk yükünü almak yerine böyle saçma sapan işlere gerek yok zaten ben imamhatipe göndermek istesem gönderirdim kafalarına göre iş yapacaklarına araştırma yapsınlar veya öğrenci velileri olarak okulda oylama yapılarak karar alınsın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here